Microsoft i Lululemon przejmują inicjatywę w gromadzeniu powierzchni biurowej w centrum Vancouver w 2022 r.

Nie oczekuj, że obfitość wysokiej jakości powierzchni biurowej w samym sercu Vancouver przetrwa długo.

Nie oczekuj, że obfitość wysokiej jakości powierzchni biurowej w samym sercu Vancouver przetrwa długo.

Według nowego raportu Avison Young (Canada) Inc, wskaźnik pustostanów w centrum miasta wyniósł 8 procent w połowie 2022 r., co oznacza wzrost o jeden pełny punkt procentowy w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2021 r.

Ale agencja nieruchomości zauważa, że ​​trend ten rozwija się „z powodu dużej ilości nowej podaży” dostarczanej na rynek.

Według raportu do końca 2021 r. udostępniono około 570,00 stóp kwadratowych dodatkowej przestrzeni AAA, która jest „stale absorbowana” przez rynek.

W szczególności zostało to zrobione przez szczeliny w wieżach, takich jak Deloitte Summit na West Hastings Street i Bentall 4 na rogu ulic Dunsmuir i Burrard.

„Chociaż nadal istnieje wysoki poziom pustostanów w porównaniu z poziomami sprzed pandemii, rynek zaczyna się stabilizować” – stwierdzono w raporcie, uznając, że hybrydowy model biznesowy przekształcił popyt na powierzchnię biurową.

„Większy wzrost pustostanów prawdopodobnie będzie można przypisać, ale będzie bardziej spowodowany dostawą nowych budynków na zasadzie pustej lub pustej, a nie COVID-19”.

Największymi dotychczasowymi nabywcami w tym roku wydają się być gigant technologiczny Microsoft (Nasdaq: MSFT) i gigant modowy Lululemon Athletica Inc. Ma siedzibę w Vancouver (Nasdaq: LULU).

Avison Young powiedział, że Microsoft podpisał umowę o powierzchni 65 000 stóp kwadratowych przy 989 Granville St. Powszechnie mówi się, że nabył 405 000 stóp kwadratowych powierzchni w budynku B6, który ma zostać ukończony w ostatnim kwartale przyszłego roku. Te dwie umowy oznaczają, że gigant technologiczny zabezpieczył 468 000 stóp kwadratowych tylko w pierwszej połowie tego roku.

Lululemon jest jedyną firmą, która może zbliżyć się do tempa ekspansji Microsoftu, zajmując 130 000 stóp kwadratowych przy Burrard Place i 107 000 stóp kwadratowych przy 1380 Burrard St. Do tej pory w tym roku wynajęto łącznie 237 000 mkw.

READ  Czy naukowcy znaleźli wszechświat równoległy do ​​„świata lustra”, który wyjaśnia wszystko? Prawda kryjąca się za nagłówkami

Dzieje się tak nawet wtedy, gdy Lululemon planuje otworzyć nową siedzibę o łącznej powierzchni około 600 000 stóp kwadratowych w False Creek Flats na obrzeżach centrum miasta.

Chociaż w ostatnich miesiącach w całym centrum Vancouver wzrosła obfitość powierzchni biurowej, wskaźnik pustostanów w obszarze Metro Vancouver skurczył się odpowiednio z 8,4 proc. do 7,8 proc. w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2021 i 2022 roku.

[email protected]

twitter.com/reporton

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top