McDavid nie jest w stanie zakończyć straty Oilers widoczną kontuzją

Edmonton — Connor McDavid nie zagrał w końcówce 4:20 trzeciej tercji i pozostał na ławce rezerwowych Edmonton Oilers do dogrywki po sobotniej porażce 3:2 z Winnipeg Jets na Rogers Place.

Wydawało się, że napastnik dotarł do lewej strony boiska, po czym wbiegł na lód i wjechał na ławkę rezerwowych, gdzie pozostał do końca meczu.

McDavid w przegranym meczu zaliczył dwie asysty. W pięciu meczach dla Edmonton zdobył osiem punktów (dwa gole i sześć asyst) (1-3-1).

„Nie wróciłem tam [locker room] „Potem, ale jestem pewien, że jutro coś będziemy mieli” – powiedział trener Oilers Jay Woodcroft. „To nie wyglądało na nic, bardziej przypominało mięśnie niż cokolwiek innego, co oglądałem podczas gry. Zobaczymy. Będę miał więcej informacji. ” [Sunday]„.

Przed dogrywką 3 na 3 McDavid wszedł na lód i pojechał na lekką jazdę na łyżwach. Przez całą dogrywkę pozostał jednak na ławce rezerwowych.

Napastnik Winnipeg Mark Scheifele zwyciężył w czasie 3:53.

„Myślę, że zauważyliśmy: «Być może jest to niedopowiedzenie stulecia»” – powiedział obrońca Jets Josh Morrissey zapytany o nieobecność McDavida w dogrywce. „Nie wiem, co się tam dzieje, ale szukasz tego podczas dogrywki 3 na 3, więc zauważyliśmy to, tak”.

McDavid zagrał 20:48 i oddał jeden strzał na bramkę, zanim udał się na ławkę rezerwowych. Został pokonany przez Morrisseya podczas wyścigu po lodzie w stronę siatki Winnipeg o 12:33 pierwszej tercji. Morrissey został ukarany dwuminutową karą nieletnią za kontynuowanie gry.

„Nie, myślałem, że bardziej chodziło o jego wejście na lód [in third period] „I coś mu nie pasowało” – powiedział Woodcroft. „Tak to wyglądało z ławki rezerwowych, ale jeszcze raz tego nie oglądałem.