McDavid miał 6 asyst, a Oilers zanotowali 8 w zwycięstwie nad Red Wings

Dla McDavida był to drugi mecz, w którym zdobył sześć punktów w jego karierze. W swojej passie u siebie zdobył 12 goli i 33 asysty.

Ryan Nugent-Hopkins strzelił dwa gole i asystę, a Evan Bouchard również miał gola i dwie asysty dla Oilers (31-17-1), którzy strzelili pięć goli w trzeciej tercji i wygrali 18 z ostatnich 20 meczów. Stuart Skinner obronił 35 razy.

Alex DeBrincat, Patrick Kane i David Perron zdobyli po golu i asyście dla drużyny Red Wings (27-19-6), która wygrała 10 z ostatnich 14 meczów. Ville Housu powrócił po kontuzji i zaliczył swój pierwszy mecz od grudnia. Zatrzymał sześć z 18 strzałów, po czym w pierwszej połowie opuścił boisko z powodu kontuzji dolnej części ciała i został zastąpiony przez Alexa Leona.

Leon, który rozpoczynał 15 z 16 poprzednich meczów Detroit (10-3-2), we wtorek strzelił siedem bramek w 29 strzałach przy końcowym wyniku 51:12.

Leon Draisaitl dał Edmontonowi prowadzenie 1:0 po 8:48 pierwszej tercji, odbijając krążek od bandy aż do górnej części lewego koła i posyłając nadgarstek obok Hoso, który został następnie zmieniony. Przez Leona.

Cisse podwyższył na 2:0 o 11:05, po strzale nadgarstkiem z niebieskiej linii, który odbił się od obrońcy Red Wings Moritza Seidera i minął nogi Lyonu, zdobywając pierwszego gola w sezonie.

DeBrincat podwyższył wynik na 2:1 o 15:39 w grze w przewadze, zdobywając jednorazową bramkę spod lewego punktu wznowień.

Po 10:17 drugiej kwarty Bouchard powiększył prowadzenie na 3-1 po przyjęciu z rzutu rożnego środkowego podania od Nugent-Hopkinsa i posłaniu krążka obok kija Lyonu.

Joe Velino podwyższył na 3-2 o 11:24 po grze w przewadze, po tym jak krążek minął Cisse w zatłoczonej bramce w Edmonton.

Patrick Kane zremisował 3:3 o 14:30 po dośrodkowaniu JT Comphera, pokonując Skinnera.

Dylan Holloway przywrócił Edmontonowi prowadzenie 4-3 w 44. minucie trzeciej tercji po tym, jak wykorzystał odbicie po strzale Boucharda, który odbił się od rękawicy Lyonu.

READ  Gary Stern wyprowadza się z Montrealu Aloette

Nugent-Hopkins podwyższył na 5:3 po 3:27 po strzale, który minął nogi Seidera i minął blokującego Lyona.

Zach Hyman podwyższył wynik na 6-3 o 12:53, po odbiciu pod Lyonem.

Evander Kane strzelił gola 46 sekund później i powiększył prowadzenie do 7-3 po podaniu od McDavida.

Perron podwyższył na 7:4 o 15:10 po przekierowaniu strzału Bena Chiaro.

Nugent-Hopkins strzelił gola o 17:49 po ostatniej asyście McDavida w finale 8-4.

Napastnik Red Wings Klim Kostin nie wrócił na boisko po tym, jak na początku trzeciej tercji przyjął głośne uderzenie od kolegi z drużyny Jeffa Petry'ego.