Matthew van der Poel wycofuje się z Tour de France, by rozpocząć przygotowania do olimpiady

Matthew van der Poel wycofał się z Tour de France, aby rozpocząć przygotowania do olimpiady po sześciu dniach spędzonych w żółtej koszulce lidera.

Van Der Poel Na szczycie największego wyścigu rowerowego drugiego dnia I trzymaj go w następnym tygodniu lub wyścigu. Holender miał stracić prowadzenie w Czas próby w etapie 5 Ale zademonstrował fenomenalny występ, aby tego dnia zająć piąte miejsce i utrzymać prowadzenie.

Van der Poel porzucił wczoraj koszulkę na pierwszym etapie górskim, postawił swoje proporcjonalne ciało w niekorzystnej sytuacji. Noszenie koszuli teraz Tadej Pogacar, który w klasyfikacji generalnej nadawał rywalom ponad trzy minuty W Col de la Colombiere w Alpach.

Van der Paul powiedział dziś rano w wywiadzie: “To był wspaniały tydzień dla mnie i zespołu, wygraliśmy dwie rundy i mieliśmy żółty przez sześć dni. To była moja pierwsza duża runda i myślę, że możemy być z tego naprawdę dumni.

„Niestety nie wystartuję dzisiaj, zdecydowaliśmy z zespołem, że w moim najlepszym interesie jest zaprzestanie wyścigów i skupienie się teraz na igrzyskach olimpijskich.

“Z powodu Corony nie mogłem odbyć całej trasy, a potem być w moim najlepszym meczu w Tokio. Myślę, że miałem tydzień i miałem wspaniały tydzień, więc wrócę w przyszłym roku, aby pojechać do Paryża. “

Van der Poel odpocznie teraz i rozpocznie przygotowania do Tokio. Wystartuje w finale olimpijskim 26 lipca, gdzie zmierzy się z Tomem Bedcockiem, Mathiasem Flückigerem, Nino Schurterem i innymi w walce o złoty medal.

READ  Kanada pokonuje Meksyk i zdobywa brąz w softballu kobiet

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top