Masz dość rozmów wideo? Wkrótce możesz wysyłać swoje zdjęcia 3D przez telefon

Rozmowy wideo zmieniły sposób, w jaki się komunikujemy, ale europejscy operatorzy testują teraz, jaka może być przyszłość naszych rozmów: rozmowy 3D.

Pomysł polegałby na tym, że zamiast tylko oglądać wideo w czasie rzeczywistym, zobaczyłbyś wirtualną osobę w 3D jak hologram.

Operatorzy komórkowi Deutsche Telekom, Orange, Telefónica i Vodafone połączyli siły z firmą MATSUKO zajmującą się technologiami głębokimi, która kieruje przejściem na rozmowy 3D.

Słoweńska firma opracowała technologię, która koncentruje się na tworzeniu hologramów Gwiezdnych Wojen, ale wykorzystuje podobną technologię do tworzenia bardziej realistycznych hologramów.

Firmy telekomunikacyjne ogłosiły w środę, że wzięły udział w programie beta, aby doświadczyć połączeń 3D, którego celem jest uzyskanie „jakości transmisji”.

Jak to działa?

Technologia działa przy użyciu 5G, sieci komórkowej, która sprawia, że ​​internet działa szybciej i jest zaprojektowana tak, aby łączyć wszystkich i wszystko razem, jak urządzenia. Kamera smartfona rejestruje wideo 2D osoby wysyłającej obraz 3D. Strumień wideo jest następnie przetwarzany w chmurze w celu przekształcenia go w obraz 3D, który można transmitować do widzów.

Ten wstępny weryfikacja koncepcji umożliwił wykonanie połączenia 3D, aby widz mógł zobaczyć wirtualną osobę typu hologram.

Chociaż nadajnik nie wymaga żadnego sprzętu do rzeczywistości mieszanej (MR), rzeczywistości wirtualnej (VR) lub rzeczywistości rozszerzonej (AR), osoby oglądające hologram mogą ich potrzebować. Jednak nadal można go zobaczyć tylko za pomocą smartfona.

„Ten dowód koncepcji radykalnie przenosi komunikację 3D z science fiction do rzeczywistych smartfonów” – powiedział w oświadczeniu Alex Froment-Curtil, dyrektor handlowy Vodafone.

Firmy telekomunikacyjne zwracają uwagę na metaverse, wciągający wirtualny świat, który jeszcze w pełni nie istnieje, ale jest postrzegany przez niektórych jako przyszłość naszej pracy, kontaktów towarzyskich i kontaktów.

Karen Dosert-Sarth, wiceprezes wykonawczy ds. marketingu i projektowania w Orange Innovation, powiedziała, że ​​test holograficzny został okrzyknięty „pierwszym i znaczącym krokiem w kierunku metawersu”.

READ  Nobuo Uematsu do fantastycznej ścieżki dźwiękowej z Apple Arcade teraz w Apple Music

Nie wiadomo, kiedy, czy iw jaki sposób technologia zostanie udostępniona do użytku publicznego, ale trwają prace nad udoskonaleniem technologii.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top