Ścieżka huraganu Fiony stała się jaśniejsza

Atlantyk Kanada zaciska pętlę, gdy huragan Fiona wspina się na Atlantyk.

Ścieżka burzy staje się coraz czystsza każdego dnia i wygląda na to, że burza, która obecnie jest huraganem kategorii 3, wyląduje w Nowej Szkocji lub południowej Nowej Fundlandii w sobotę.

Chociaż od określenia prędkości wiatru lub ilości opadów jest jeszcze daleka droga, Environment Canada spodziewa się, że „znacząca i skuteczna” burza będzie dalekosiężna, ponieważ dotknie całą wyspę Nowej Fundlandii i części Labradora, a także wszystkie Ocean Atlantycki. Prowincje i części Quebecu w taki czy inny sposób. Zachodnie i południowo-zachodnie wybrzeża Nowej Fundlandii zniosą silne i niszczycielskie wiatry.

Burza niedawno uderzyła w Portoryko oraz wyspy Turks i Caicos.

Canadian Hurricane Center przekaże nam aktualizację około godziny 9:30 NDT.

(obraz pliku)

Newfoundland Power mówi, że „wszystko jest gotowe”, ponieważ przedsiębiorstwo energetyczne monitoruje postęp huraganu Fiona.

Newfoundland Power twierdzi, że załogi i zespoły wsparcia, które znajdują się w strategicznych lokalizacjach w całym hrabstwie, są gotowe do reagowania tak bezpiecznie i szybko, jak to możliwe, w razie potrzeby.

Newfoundland Power prosi również klientów, aby byli jak najlepiej przygotowani, upewniając się, że mają pod ręką zestaw ratunkowy i że wszystkie ich urządzenia są naładowane. Zachęcają ludzi do zapisywania się na alerty o awariach, aby otrzymywać bieżące aktualizacje na swój telefon lub e-mail o awariach w ich okolicy.

Klienci mogą również skontaktować się z Newfoundland Power 24/7, odwiedzając ich stronę internetową lub dzwoniąc pod numer 1-800-474-5711.

@Trepassey_NL na Twitterze

MHA for Fairland ściśle monitoruje drogę huraganu Fiona, gdy sztorm kategorii 3 zmierza na północ w kierunku Nowej Fundlandii.

Burza szczątków Huragan Earl W zeszłym tygodniu złamał falochron w Tripasi, tymczasowo odcinając dolne wybrzeże od reszty społeczności, pozostawiając miasto narażone i podatne na gniew oceanów.

READ  Ibrahim Raisi, szef sądownictwa Hardline, wygrywa prezydenturę w Iranie po niskiej frekwencji الإ

Loyola O’Driscoll mówi, że prace mające na celu naprawę zniszczonego falochronu w zeszłym roku podczas huraganu Larry powinny zostać ukończone wcześniej. Gdyby tak było, falochron prawdopodobnie nie wyrządziłby hrabiemu tak ogromnych szkód.

Mówi, że zeszłoroczny przetarg nie pokryje wszystkich potrzebnych prac z powodu szkód z zeszłego tygodnia, więc potrzebne będą więcej pieniędzy, aby pokryć koszty prawidłowej budowy i naprawy falochronu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top