Lód, śnieg i deszcz ze śniegiem zmieniają śmiertelne drogi w południowych Stanach Zjednoczonych, ponieważ zimowe burze trwają

Pędy deszczu ze śniegiem i śniegiem zatrzymały ruch w centralnej części Stanów Zjednoczonych, odwołały tysiące lotów i pozostawiły setki tysięcy ludzi bez prądu, a w Teksasie obwiniono sześć ofiar śmiertelnych.

Meteorolodzy ostrzegają przed niebezpiecznymi warunkami drogowymi, w środę trzeci dzień z burzami. Zegarki i ostrzeżenia rozciągały się od Teksasu po Tennessee i Mississippi.

Prognozy mówią, że kilka rund opadów mieszanych, w tym marznący deszcz i deszcz ze śniegiem, utrzymywało się na wielu obszarach przez cały dzień, co oznacza, że ​​niektóre obszary mogą uderzyć wielokrotnie.

„Właściwie wygląda na to, że w całym Teksasie znowu się pogorszy. To już bardzo duży obszar marznących deszczy w zachodnim i południowo-zachodnim Teksasie” – powiedział Bob Oravik, szef National Weather Service w Camp Springs w stanie Maryland.

Urzędnicy badają wypadek z udziałem 18-kołowca w Austin w Teksasie podczas burzy lodowej we wtorek. Zimowa pogoda przynosi lód na szeroki obszar Stanów Zjednoczonych, powodując odwołanie ponad 1600 lotów w całym kraju i powodując utratę mocy przez tysiące Teksańczyków. (Jay Janner/Austin American Statesman/Associated Press)

Oczekuje się, że zimowa pogoda przesunie się na północny wschód, przez części Oklahomy i Arkansas do zachodniego Tennessee i północnego Mississippi, powiedział Oravik, zanim spadnie.

„Później w czwartek powinno być już po wszystkim i cały deszcz spadnie ładnie w dół rzeki w częściach południa, gdzie większość będzie ulewna” – powiedział Oravik.

Odwołane loty i przerwy w dostawie prądu

Według strony FlightAware śledzącej loty, do środy rano odwołano łącznie 1897 lotów do, do lub z USA, a 750 opóźniono o 8:41 czasu wschodniego.

„Zimowa burza, która miała miejsce w tym tygodniu, ma wpływ na naszą działalność” – podały linie American Airlines w oświadczeniu, dodając, że zapobiegawczo odwołały loty i powiadomiły pasażerów.

FAA ostrzegła w tweecie, że śnieżne warunki w Dallas, Fort Worth i Memphis mogą opóźnić loty.


„Obecna zimowa burza będzie nadal powodować poważne skutki w północnym i środkowym Teksasie co najmniej do wczesnego czwartku rano” – powiedział US National Weather Service w dyskusji na temat prognozy dla obszaru Dallas-Fort Worth.

Według strony internetowej PowerOutage, która śledzi raporty z mediów, w Teksasie zgłoszono ponad 241 000 przerw w dostawie prądu, w tym prawie 114 000 w stolicy stanu Austin.

Prezes i dyrektor generalny Texas Electricity Reliability Board, Pablo Vegas, obiecał, że stanowa sieć elektryczna i dostawy gazu ziemnego będą niezawodne i że nie będzie powtórki przerw w dostawie prądu z lutego 2021 r., kiedy sieć była na skraju całkowitego załamania.

We wtorek ratownicy rzucili się do setek kolizji w całym Teksasie, a gubernator Greg Abbott wezwał ludzi, aby nie prowadzili pojazdów.

Od poniedziałku na drogach w Teksasie zginęło co najmniej sześć osób.

W Arkansas gubernator Sarah Huckabee Sanders ogłosiła we wtorek stan wyjątkowy z powodu oblodzenia. W reklamie zauważono „potencjał kilku zerwanych linii energetycznych” i powiedziano, że warunki drogowe doprowadziły do ​​zaległości w dostawach przez kierowców komercyjnych.

Lodowata autostrada z samochodami w Dallas 31 stycznia.
Oblodzone drogi są widoczne w Dallas po tym, jak śnieg pokrył chodniki lodem we wtorek. (Lisbeth Powers/The Dallas Morning News/The Associated Press)
READ  Putin przyznaje, że Chiny mają „pytania i obawy” dotyczące chwiejnej inwazji Rosji na Ukrainę

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top