Lions wracają do gry dzięki dominującej wygranej u siebie nad Stamps

VANCOUVER – The BC Lions zlekceważyli porażkę w 9. tygodniu z Blue Bombers dzięki dominującemu występowi w wygranym 37-9 meczu z Calgary Stampeders w piątek na BC Place.

Rozgrywający Vernon Adams Jr. wrócił do składu i poprowadził drużynę do 17 punktów w swoich pierwszych trzech przejazdach i zakończył 23 z 32 za 322 jardy, cztery przyłożenia i przechwycenie.

Szerokokątny Keon Hatcher był jego ulubionym celem tego wieczoru z 170 jardami na dziewięć chwytów i wynik. Pozostałe trzy punkty przypadły biegaczowi Taquan Mizzell wraz z odbierającymi Lucky Whitehead i Alexandrem Hollinsem, gdy Lions poprawili się na 7-2.

Rozgrywający Stampeders, Jake Meyer, schodził po występie, w którym wykonywał 91,7 procent podań, ale trafił tylko 17 z 31 na 131 jardów i nigdy nie był w stanie poprowadzić swojej drużyny do zwycięstwa.

Running back Kadeem Curry wrócił po kontuzji kończącej sezon i rzucił się na 44 jardy na siedmiu prowadzących, jednocześnie łapiąc dwa podania na 14 jardów po przegranym wysiłku dla 3-6 Stampeders.

Powiązany
wykres głębokości: p.n.e. | CGY
Przez obiektyw: Stampeders at Lions
Pudełko na punkty: Znaczki w kolorze czarnym z numerami
» OBEJRZYJ: Vernon Adams Jr. ani śladu rdzy, ponieważ Lwy atakują wcześnie
W roli głównej wystąpił Hatcher, Adams Jr., podczas gdy BC pozostaje niepokonany u siebie
» Zarejestruj się i oglądaj mecze CFL na CFL+ w USA i na całym świecie

Adams Jr. rozpoczął swoją pierwszą podróż powrotną dokładnie tam, gdzie ją przerwał. Pivot przeniósł piłkę w powietrzu z linkami do Jevona Cotoya i Hollinsa – aby iść w parze z karą za atak na Hatchera – i ustawić Lions na pierwszym i szóstym miejscu. Następnie weteran przypiął jednego do dośrodkowania Hollinsa z tyłu strefy końcowej, aby gospodarze 7-0.

Hollins pojawił się ponownie podczas następnego przejazdu Leos, przesuwając piłkę o 24 jardy po dwóch zaczepach. To nie wystarczyło dla majora, ale wystarczyło kickerowi Shaunowi White’owi, by w pierwszej kwarcie osiągnąć wynik 10-0 na 7:03 przed końcem.

READ  Dzięki ponownemu podpisaniu przez Millera Canucks może zwrócić uwagę na Horvat

Adams Jr. utrzymywał Lions w pierwszej kwarcie. Weteran dwukrotnie połączył się z Hatcherem aż do linii siedmiu jardów Calgary. Następnie po pierwszej bramce rzucił piłkę na numer 4 po raz trzeci z rzędu, tym razem w strefie końcowej, prowadząc 17-0 w mniej niż 13 minut gry.

Goście odzyskali go na początku drugiej kwarty przez kickera Rene Paredesa z 46 jardów na 13:40 przed końcem.

Whyte ponownie zdobył 17 punktów w następnej grze BC, strzelając z gry z 47 jardów, co powiększyło prowadzenie do 20-3.

Nr 3 do nr. 4 Połączenie powróciło później w drugiej kwarcie i poszło na 46-jardowe przyłożenie. Nie przyniosło to jednak żadnych punktów, ponieważ obrońca Micah Awe złapał podanie od Adamsa Jr. W pierwszej turze meczu.

Obronny liniowy Matthew Bates grał w specjalnych zespołach dla gospodarzy, zatrzymał rzut karny i wystawił pierwsze i 12 miejsce w Calgary’s 12. Atak nabrał rozpędu do kolejnego przyłożenia, tym razem Mizzell złapał podanie od Adamsa Jr., co dało wynik 27-3 na minutę przed końcem pierwszej połowy.

Calgary wciąż udało się zebrać gola z gry, który zmniejszył prowadzenie do 27-6 przed przerwą.

Pomarańczowi i Czarni nie pozwolili gościom wyjść na prowadzenie dzięki trzeciemu zatrzymaniu na trzeciej pozycji, ponieważ drużyny były w impasie przez większą część kwarty. Calgary był tym, który przerwał to kolejnym rzutem z gry Paredesa w ostatniej grze przedostatniej klatki.

Czwarta była inną datą. BC zaprojektował kolejną akcję zdobywania punktów po pierwszym posiadaniu piłki w kwarcie. Adams Jr. rzucił presję i znalazł Whiteheada szeroko otwartego w środku strefy końcowej, po przyłożeniu 25 jardów i prowadzeniu 34-9.

Defensywny obrońca Gary Peters przechwycił Meyera z wynikiem 6:36 i zamknął mecz w czwartej kwarcie, podczas gdy White podwyższył prowadzenie do 37-9, gdy Lions osiągnęli wynik 7-2 i zremisowali z Blue Bombers o prowadzenie w Konferencji Zachodniej. Stampeders spadli na 3-6 i utrzymali się na czwartym miejscu.

READ  Nie żyją przedstawiciele mediów sportowych z Edmonton, John Short i Robin Brownlee

The Stamps wracają do domu w 11. tygodniu, aby gościć Winnipeg Blue Bombers w piątek, 11 sierpnia, podczas gdy Lions są w drodze, by zmierzyć się z Saskatchewan Roughriders w Regina w niedzielę, 20 sierpnia.