Lekarze twierdzą, że zakup szczepionki w celu uniknięcia dawki Moderna jest „niepokojący”, niepotrzebny i potencjalnie szkodliwy

Pomagając w prowizorycznych klinikach szczepień w Toronto, dr Hemant Shah z pierwszej ręki dostrzegł rosnące obawy dotyczące szczepionki Moderna.

Z podwiniętymi rękawami przed pierwszym strzałem ludzie odkrywają, że za chwilę otrzymają dawkę szczepionki Moderna i pytają, czy zamiast tego mogą otrzymać szczepionkę Pfizer-BioNTech.

Shah, lekarz z University Health Network z Toronto, powiedział, że wiele osób, z którymi rozmawiał, zetknęło się z dezinformacją w mediach społecznościowych lub ustnie i błędnie wierzyło, że Pfizer jest najlepszą z obu szczepionek.

„Widzenie, że ludzie faworyzują jednego nad drugim, jest zaskakujące i nieco niepokojące” – powiedział Shah w wywiadzie dla CBC News.

„Moderna i Pfizer są jak Mercedes i BMW. Nie odrzucasz Mercedesa. Nie odrzucasz BMW”.

Moderna i Pfizer jako Mercedes i BMW. Nie odrzucasz Mercedesa. Nie odrzucasz BMW.– Dr. Hemant Shah

Eksperci twierdzą, że ludzie wiedzą dużo o szczepionce Pfizer, ponieważ jest ona bardziej powszechna w Kanadzie, ponieważ w tym roku zapewniała stałą podaż. W międzyczasie Moderna napotkała problemy z dostawami i dostawami, ale jest równie skuteczna w zapobieganiu infekcjom COVID-19.

Shah martwi się, że kiedy niektórzy ludzie odkryją, że powinni dostać zdjęcie Moderny, mogą anulować rezerwację w nadziei, że będą mogli ponownie zarezerwować, aby otrzymać dawkę Pfizera.

„Najważniejszą rzeczą, która musi przydarzyć się nam wszystkim, aby wyleczyć się z epidemii, jest zaszczepienie ludzi przy pierwszej okazji” – powiedział.

„A jeśli ludzie odmówią dostępu do wysoce skutecznych i bezpiecznych szczepionek, to opóźnia datę wyjścia z epidemii w Kanadzie i na świecie”.

Zakup szczepionek jako „pojawiający się trend”

Urzędnicy zdrowia publicznego w całym hrabstwie wyrazili ostatnio obawy dotyczące zakupu szczepionki, mówi lekarz z Hamilton, dr Elizabeth Richardson, również w jej mieście.

„Ludzie przychodzą i kiedy dowiadują się, że nasza modernizacja jest dla nich dostępna, decydują się pójść i zresetować swoje spotkanie, zamiast otrzymać migawkę naszej Moderny” – powiedział Richardson podczas spotkania z członkami rady miejskiej Hamilton w środę.

READ  Jedź do 1914-konnego Rimaca Neverra szybującego po lodzie

Dr Vera Hitches, specjalista ds. Zdrowia w Ottawie, powiedziała, że ​​preferencje firmy Pfizer to „wyłaniający się trend”, którym należy się zająć.

Przypomniała publiczności na konferencji prasowej w czwartek, że nauka stojąca za tym, jak dwie szczepionki Moderna i Pfizer działają w celu powstrzymania infekcji COVID-19, jest prawie identyczna, podobnie jak ich skuteczność w dwóch dawkach – odpowiednio 94 i 95 procent.

Dr Ellen De Villa, lekarz z Toronto, powiedziała w środę dziennikarzom, że zapytano ją, dlaczego mniej mówi się o Modernie niż o Pfizer i AstraZeneca. Mówi, że chodzi bardziej o show, a nie o skuteczność.

„Badania koncentrują się na firmach Pfizer i AstraZeneca, ponieważ te szczepionki są dostępne w większych ilościach w pierwszej połowie tego roku” – powiedziała. „Spodziewam się, że w najbliższych miesiącach zobaczymy więcej badań, w tym naszą modernizację”.

Hemant Shah, specjalista od wątroby z University Health Network w Toronto, pomaga podawać szczepionki COVID-19 w otwartych klinikach w całym mieście. Mówi, że czasami spotyka ludzi, którzy wahają się przed otrzymaniem szczepionki moderna, pomimo jej udowodnionej skuteczności. (Craig Chiefs / CBC)

Lekarze kwestionują wybór szczepionki

Shah pomagał w czwartek w klinice szczepień w dzielnicy Rexdale w Toronto, szczepiąc nie tylko dorosłych produktem Moderna, ale także dzieci w wieku 12 lat i starsze preparatem Pfizer. Po tym, jak kanadyjskie Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło zastrzyk w tej grupie wiekowej na początku tego miesiąca.

Niektórzy dorośli zapytali, czy zamiast tego mogliby dostać Pfizera, ale po tym, jak Shah odpowiedział na ich pytania i zapewnił ich, zgodzili się na otrzymanie produktu Moderna.

Toronto d. Geoff Kwong, który również pomaga w pop-upowych klinikach, powiedział, że widział podobne wahania w przypadku naszej Moderny, ale był również w stanie rzucić wyzwanie temu myśleniu.

„Myślę, że ludzie nie znają nazwy Moderna, ale prawda jest taka, że ​​obie są bardzo dobrymi szczepionkami” – powiedział. Większość ludzi zmieniłaby zdanie i powiedziała: „Cóż, myślę, że szczepienie (Moderna) jest rozsądne”. ”

Dla Shaha wspólne szczepienie całych rodzin jest ekscytujące.

„Dzieci siedzą przy stole i biorą Pfizera. Rodzice siadają, biorą nasze nowoczesne i wszyscy wychodzą szczęśliwi”.

READ  Taktyczna ekspozycja TD Securities zwraca się po krachu na rynku złota

Shah wierzy, że dostosowywanie rodzaju szczepionki do grupy wiekowej będzie kontynuowane w miarę otrzymywania większej liczby dzieci, co sprawia, że ​​dla pracowników służby zdrowia coraz ważniejsze jest kwestionowanie częstotliwości i preferencji szczepień.

Eksperci twierdzą, że ludzie mogą wiedzieć więcej o szczepionce Pfizer-BioNTech, ponieważ jest ona bardziej powszechna w Kanadzie, podczas gdy Moderna miała problemy z zaopatrzeniem i dostawą, ale jest równie skuteczna w zapobieganiu infekcjom COVID-19. (Mike Seegar / Reuters)

Jednak moderna Nadal występują problemy z wyświetlaniem Wczesne oznaki wskazują, że firma nie będzie w stanie zrealizować celu, jakim jest wysłanie 14,3 miliona dawek do Kanady w pierwszej połowie tego roku i prawdopodobnie skróci o 8 do 10 milionów dawek.

W międzyczasie firma Pfizer dostarczyła do Kanady ponad 15 milionów dawek od marca, a dodatkowe 2,4 miliona dawek spodziewane jest co tydzień w czerwcu. Pozostanie więc najpopularniejszą szczepionką w Kanadzie.

Po prostu zaszczep się

Dr Alison McGuire, która jest członkiem naukowej tabeli doradczej COVID-19 w Ontario, powiedziała, że ​​ludzie kontaktują się z nią z wszelkiego rodzaju obawami dotyczącymi każdego dostępnego rodzaju szczepionki.

Powiedziała, że ​​te obawy są zwykle oparte na tym, co ludzie przeczytali lub dlatego, że widzieli sprzeczne raporty o szczepionkach w Internecie.

„Jest mnóstwo informacji dla każdego, które są naprawdę trudne do uporządkowania”.

Ale w środku największej w historii kampanii szczepień w Kanadzie McGuire podkreślił, że konieczne jest, aby ludzie tłumili „tylko swoje preferencje konsumenckie i szczepienia”.

„Myśląc, że możesz zaplanować konkretną szczepionkę, będzie to trudniejsze i prawdopodobnie będziesz musiał poczekać trochę dłużej, a to zdecydowanie nie jest dobry pomysł”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *