Lekarz z Ontario oskarżony o rozpowszechnianie dezinformacji o pojawiającym się koronawirusie (Covid-19) ma zakaz udzielania zwolnień dotyczących szczepionek i masek.

Organ nadzoru medycznego Ontario zakazał lekarzowi rodzinnemu oferowania zwolnień dla szczepionek i masek na twarz przeciwko COVID-19, twierdząc, że celowo rozpowszechniał dezinformację na temat trwającej pandemii.

Tak twierdzi College of Physicians and Surgeons of Ontario Dr Patrick Phillips – który mieszka w wiejskim miasteczku Englehart, około 45 kilometrów na południe od jeziora Kirkland – jest “niekompetentny” i dopuszcza się “haniebnych i haniebnych” zachowań.

Kolegium stwierdziło, że zarzuty przeciwko Phillipsowi zostały skierowane do sądu dyscyplinarnego. Nie wyznaczono terminu rozprawy.

Zarzuty są powiązane, przynajmniej częściowo, z wypowiedziami Phillipsa w mediach społecznościowych, gdzie ma dużą obecność. Na Twitterze śledzi go prawie 40 000 użytkowników.

„Obejmuje to, ale nie ogranicza się do składania mylących, niepoprawnych lub zapalnych oświadczeń na temat szczepień, leczenia i środków zdrowia publicznego związanych z COVID-19” – poinformowała uczelnia w e-mailu.

W jednym przypadku, w serii tweetów z 25 września, Phillips porównał środki zdrowia publicznego związane z pandemią i leczeniem osób niepełnosprawnych w nazistowskich Niemczech.

Opisał także system certyfikacji szczepionek w Ontario, który wszedł w życie w zeszłym tygodniu, jako „nielegalny” i twierdził, że będzie on używany „do odmawiania osobom nieszczepionym opieki medycznej, żywności, bankowości i schronienia”.

Kolegium stwierdziło, że Phillips odmówił współpracy w dochodzeniu w sprawie jego komentarzy i zdecydował się nie „zastosować się do naszych wysiłków naprawczych”.

Oprócz uniemożliwienia Phillipsowi oferowania zwolnień dla szczepionek i masek na twarz COVID-19, uczelnia zabroniła mu:

CBC News próbowało skontaktować się z Phillipsem w celu uzyskania komentarza za pośrednictwem jego kont na Twitterze i Facebooku oraz poprzez sieć zdrowia wymienioną na jego profilu w college’u.

READ  Ekwador odbiera obywatelstwo założycielowi WikiLeaks Julianowi Assange | wolność wiadomości prasowych

W tweecie opublikowanym we wtorek późnym rankiem Phillips powiedział, że „nigdy nie był z siebie bardziej dumny niż w dniu, w którym zdecydowałem się przeciwstawić tyranii medycznej naszego kraju”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top