Została skazana na dwa lata więzienia i zapłaciła 170 000 dolarów za defraudację firmy produkującej rowery górskie

Kobieta została skazana na 28 miesięcy więzienia za oszustwa elektroniczne i kradzież tożsamości kwalifikowaną po tym, jak zdefraudowała 150 000 dolarów z ekskluzywnej firmy produkującej rowery górskie w Seattle.

51-letnia Joanne Troyer została skazana 19 listopada po przyznaniu się do winy w sierpniu 2021 r. Trohr pracowała dla firmy od lipca 2015 r. do maja 2018 r., kiedy wykryto defraudację i rozwiązano jej umowę.

Dochodzenie FBI wykazało, że Trower wykorzystywał różne metody kradzieży z kont firmy, w tym tworzenie czeków za pomocą oprogramowania firmy, dochodzenie niezarobionych wydatków i rekompensat oraz dokonywanie przelewów z kont firmowych na konta, które kontroluje.

Jednym z przykładów podkreślonych przez Departament Sprawiedliwości jest to, że podczas gdy większość pracowników otrzymywała najwyżej trzy czeki miesięcznie (dwa na wynagrodzenie i jeden na wydatki), Troyer wypisała sobie do trzynastu czeków w ciągu jednego miesiąca, fałszywie twierdząc, że pieniądze zostały przeznaczone na zrekompensować jej zewnętrzną firmę zajmującą się księgowością podatkową, która twierdziła, że ​​ją wyczyściłem. W pewnym momencie Troyer przelała na swoje konto ponad 26 000 $ w ciągu zaledwie kilku miesięcy 2018 roku. Trouer i jej chłopak wykorzystali te pieniądze między innymi do gry w okolicznych kasynach.

Oprócz oszustwa telegraficznego Troyer została również oskarżona o kradzież tożsamości kwalifikowaną po tym, jak sfałszowała podpisy kierownictwa firmy na oszukańczych czekach i przedstawiła fałszywe faktury.

Asystent prokuratora Stanów Zjednoczonych William Dreher opisał plan Troyera jako „wyrafinowany, wyrafinowany i długotrwały” i powiedział: „Stworzyła fałszywe podmioty gospodarcze i fałszywe konta bankowe dla tych podmiotów, aby ukryć charakter jej przelewów pieniężnych z firmy Pani Troer posunęła się nawet tak daleko, że stworzyła konto pocztowe. Co najmniej jeden wariant e-mailowy: fałszywe konto e-mailowe, do którego pasujesz, najwyraźniej w celu uzasadnienia pewnych wydatków lub manewrów księgowych.

READ  Straż przybrzeżna twierdzi, że statek towarowy holował rurociąg naftowy w Kalifornii na kilka miesięcy przed poważnym wyciekiem

Na rozprawie sądowej prezes Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych, Ricardo S. Martinez, powiedział, że jest to część „misji sądu, aby chronić społeczeństwo, zwłaszcza małe firmy jako ofiary w tej sprawie”.

Firma Trore jest zobowiązana zapłacić 168.597 dolarów odszkodowania firmie produkującej rowery górskie. W sprawie nie wymieniono nazwy firmy rowerowej, ale Transition i Kona już wcześniej potwierdzili, że Trower nie był ich pracownikiem.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top