LeBron James zdobył 40 punktów, najwięcej w sezonie w zwycięstwie Los Angeles Lakers nad Oklahoma City Thunder

Nate’a Billingsa/AP

LeBron James zdobył 40 punktów w meczu przeciwko Oklahoma City Thunder.

CNN

James Lebron Po raz kolejny udowodnił, że wiek to tylko liczba, zdobywając w sobotę 40 punktów, najwięcej w sezonie, i poprowadził Los Angeles Lakers do zwycięstwa 129-120 nad Oklahoma City Thunder.

the 38 lat Popisał się po mistrzowsku w ofensywie, stając się pierwszym zawodnikiem w 21. sezonie NBA, który zdobył 40 punktów w meczu, trafiając 13 z 20 z gry, w tym trafiając wszystkie pięć trójek. Do swojego dorobku dołożył także siedem zbiórek i siedem asyst.

„Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa” – powiedział później James, który za tydzień kończy 39 lat, ESPN. „Nie chcieliśmy kończyć podróży porażką. Przyjazd tutaj, aby zagrać przeciwko drużynie, która gra bardzo dobrze przez cały sezon, był dla nas wielkim zwycięstwem”.

Po serii czterech porażek z rzędu, Anthony Davis uznał ten mecz za „obowiązkowy do wygrania” Lakers, a trener Darvin Ham przetasował wyjściowy skład, próbując wcześniej wzmocnić obronę.

Decyzja okazała się sukcesem, a Hamm pochwalił później „ten rozmiar i atletyzm”, gdy Lakersi do przerwy utrzymali Thunder i uzyskali 12-punktowe prowadzenie.

D'Angelo Russell, który został przeniesiony na ławkę rezerwowych, zdobył 15 punktów w 18 minut, Davis dodał 26 punktów, a Rui Hachimura 21 punktów.

Jednak to James wniósł decydujący wkład, zdobywając 11 punktów w końcowych 4:29 i przypieczętowując zwycięstwo po tym, jak Thunder zmniejszyli prowadzenie Lakers z 26 do zaledwie ośmiu punktów w połowie czwartej kwarty.

Thunder mieli passę trzech zwycięstw z rzędu, ale pomimo 34 punktów Shai Gilgeous-Alexander i 28 punktów Jalena Williamsa, nie byli w stanie pokonać Lakers.

Następnie James dodał: „Obchodzi mnie tylko to, żeby jutro mieć wolne”. „Mogę dbać o poniedziałek. Jedyne, co mnie teraz obchodzi w poniedziałek, to to, żeby moja córka obudziła się i otworzyła prezenty. To wszystko”.

READ  Manoa twierdzi, że stan „ekscentrycznego” barku stopniowo się poprawia – Sportsnet.ca

„Proszę, nawet mi teraz nie mów o Bożym Narodzeniu. Nie mogę się doczekać Wigilii. Jestem gotowy położyć tyłek na tej kanapie”.

Następny mecz Lakers odbędzie się w Boże Narodzenie, kiedy będą gościć Boston Celtics.