Laurent Dubreuil zwycięzcą zawodów Pucharu Świata na 500 m mężczyzn w Polsce

Laurent Dubreuil (Kanadyjski Komitet Olimpijski) (za pozwoleniem)

Kanadyjski srebrny medalista olimpijski Laurent Dubreuil z Quebec City zdobył w niedzielę złoty medal w biegu na 500 m mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim podczas Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim. Był to jeden z dwóch medali Dubreuila zdobytych w ten weekend, ponieważ w sobotę zdobył on także srebro w innym wyścigu na 500 m. Dubreuil zdobył srebro w biegu na 1000 m mężczyzn Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie.

Kanadyjscy narciarze szybcy zdobyli w Polsce dwa dodatkowe medale. Kanadyjska złota medalistka olimpijska Ivany Blondin z Ottawy w Ontario zdobyła srebro w biegu masowym kobiet, a kanadyjskie złote medalistki olimpijskie La Boy, Valerie Maltois z Quebecu i Béatrice Lamarche z Quebec City w Quebecu zdobyły srebro w drużynie kobiet. Celowo. Blonde i Malta zdobyły złoty medal w drużynie kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie.

Dubreuil uzyskał w sobotę czas 34,77 sekundy i zdobył srebrny medal w biegu na 500 m mężczyzn. Złoty medal zdobyła Chinka Dingyu Gao z czasem 34,7 sekundy. Brązowy medal zdobył Japończyk Wataru Morishike z czasem 34,82 sekundy. Dubreuil tracił zaledwie 0,05 sekundy do podium, a Amerykanin Jordan Stoles zajął czwarte miejsce w czasie 34,82 sekundy.

W sobotnich zawodach drużynowych kobiet Blondin, Maltańczyk i Lamarche uzyskały czas 3:03,24. Japonia zdobyła złoty medal w czasie 3:00,35 minuty. Polska zdobyła brązowy medal z czasem 3:05,88 sekundy. Kanada stanęła na podium z czasem 3:07,68, 4,44 sekundy przed czwartymi w tabeli Chinami. W klasyfikacji Pucharu Świata kobiet w łyżwiarstwie szybkim ze startu masowego Kanada ma 108 punktów, tuż za liderującą Japonią ze 120 punktami.

Dubreuil uzyskał w niedzielę czas 34,73 sekundy i zdobył złoto w biegu na 500 m mężczyzn. Gao uzyskał czas 34,79 sekundy i zdobył srebrny medal. Brązowy medal zdobył Polak Damian Jurek z czasem 34,87 sekundy. Do Japończyka Yumy Murakamiego, który w Dubrey zajął czwarte miejsce w 34,89 sekundy, tracił 0,16 sekundy. W Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim na 500 m mężczyzn Dubreuil jest drugi z 318 punktami. Morishij prowadzi z 378 punktami.

READ  Liga Mistrzów. Bez Realu, Barcelony i Juventusu?

W niedzielnym biegu masowym kobiet Blondin zajęła miejsce za złotą medalistką Irene Schouten z Holandii i przed brązową medalistką Mią Kilburn-Manganello ze Stanów Zjednoczonych. Blondin zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji masowego otwarcia Pucharu Świata kobiet ze 168 punktami. Kilburn-Manganello prowadzi ze 187 punktami, a Maltańczyk jest drugi ze 183 punktami. Weekend medalowy w Polsce dla Blondina, Lamarche, Maltoise i Dubreuila doda im pewności w przygotowaniach. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2026 w Mediolanie/Cortina d’Ampezzo.