Kultowy teatr Hana ponownie otwiera się jako „niedrogie miejsce teatralne”


obrazek: Dostarczone / Rada Miasta Wellington

Podstawą Wellington Theater jest jego ponowne otwarcie z nowym celem, po zamknięciu od 2020 roku.

Hannah Playhouse dostała impuls i nie będzie musiała płacić rocznego czynszu przez trzy lata w ramach nowego partnerstwa z Radą Miasta.

W oświadczeniu rada stwierdziła, że ​​przestrzeń zostanie ponownie otwarta „jako przystępna cenowo przestrzeń teatralna w celu rozwoju profesjonalnego sektora sztuk performatywnych w mieście”.

Zespół teatralny zapewni infrastrukturę techniczną dla gościnnych produkcji i wydarzeń oraz zmodernizuje obiekty, aby przywrócić elastyczność w przestrzeni widowiskowej.

Hannah Playhouse został zamknięty w czerwcu 2020 r., Kiedy Wellington Museums Trust: Experience Wellington znalazł się w teatrze, zgodnie z postem na stronie teatru na Facebooku w tym czasie.

Zaufanie powiedziało, że decyzja nie była spowodowana pandemią COVID-19.

Sektor kreatywny wyraził zaniepokojenie brakiem dostępu do wyspecjalizowanych przestrzeni rozwojowych i performatywnych w mieście.

Gisela Carr, szefowa rady ds. kapitału kreatywnego, powiedziała, że ​​sektor jest zaniepokojony odejściem Hannah, więc rada była „podekscytowana sprowadzeniem jej z powrotem”.

„Kiedy Hannah ponownie się otwiera, jesteśmy zainteresowani tym, jak wyspecjalizowana przestrzeń do występów może pomóc artystom w rozwoju i zaprezentowaniu ich wspaniałej pracy. Laboratoria teatralne są dobrze znanym narzędziem rozwoju na całym świecie i będziemy gościć aktorów, reżyserów, choreografów, tancerzy, muzyków , kompozytorów i wykonawców literackich, a także organizacji artystycznych do miasta, aby sprawdzić, jak bardzo Hanna była dla nich zainteresowana”.

Prezes Hannah Playhouse Trust, Murray Lynch, powiedział, że trust jest zachwycony współpracą z radą nad rewitalizacją obiektu.

Zarząd przez pierwsze trzy lata przeznaczy 200 000 USD rocznie na koszty operacyjne kin.

Rada powiedziała, że ​​ci, którzy korzystają z teatru, będą płacić czynsze według skali stopniowej.

Mamy nadzieję, że teatr zostanie ponownie otwarty w październiku, a Footnote New Zealand Dance zarezerwował przestrzeń w listopadzie na wykonanie ChoreoCo, eksperymentalnego utworu tańca współczesnego autorstwa choreografa Elijaha Kennara i pięciu wschodzących tancerzy.

READ  Opinia #SpaceWatchGL: Co to jest arbitraż kosmiczny?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top