Koronawirus szczepionki. Mycase dorsic: Najlepiej jest zaszczepić pięć grup

Minister zdrowia zgodził się na priorytetowe szczepienie pięciu grup zawodowych. Dotyczy to 1800 osób – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i cały rząd zajmujący się szczepionką Mike Djorsik.

„Otrzymałem telefony od dziesiątek firm, aby przyspieszyć szczepienia dotyczące roli, jaką te firmy odgrywają lub tego, co robią” – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Poinformowaliśmy o tym na konferencji prasowej, którą zorganizował Prezydent Prezydenta, Mike Duorsic

Powiedział też, że po konsultacji z Radą Lekarską w Maroku premier Mattus wydał negatywne uwagi w sprawie tych 17 placówek. – W przypadku pięciu takich grup zapytałem Ministra Zdrowia o możliwość szczepienia preferencyjnego pracowników tych firm. Dvo சிக் k powiedział, że minister zgodził się.

Oglądaj TVN24 na żywo TVN24 >>>

Zwrócił uwagę, że dotyczy to:

– Dozowniki i Centrum Powiadamiania Ratownictwa Medycznego – Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych – pracownicy CZ (Centrum e-Zdrowia), czyli „agencja odpowiedzialna za obsługę informatyczną wszystkich procesów realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia, usługi informatyczne i systemy wymagane do zamawiania szczepień oraz funkcję Centralnego Kalendarza Szczepionek “- Simura Krajowage”, który prowadzi również System Centralnej Ewidencji i Kalendarza “-” firm zaopatrujących szpitale w tlen.

– W sumie będzie to około 1800 osób – powiedział. – Pracownicy tych firm w najbliższych dniach zostaną zaszczepieni, aby zapewnić kontynuację szczepień w Polsce – powiedział Prezes Rady Ministrów.

Dvo ிக் k: Zarejestrowano 64 000 osób urodzonych w 1962 roku

W poniedziałek rozpoczęła się rejestracja szczepionek dla osób urodzonych w 1962 roku. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która prowadzi akcję szczepień, zapewnił, że rejestracja przebiega sprawnie. „Mam nadzieję, że tak będzie dalej” – zauważył.

Dvo சிக் k zgłaszano wcześniej 14. Jak dotąd od północy od 1962 roku zarejestrowało się 64 000 osób. – Do końca maja mamy półtora miliona wolnych terminów – to są przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne, ale wszystkie są otwarte – na pewno – wypełnione w następnej kolejności – powiedział Prezes Rady Ministrów.

Doworsik: Trwa rejestracja szczepionek dla 59-latkówTVN24

Orzekł, że są powiaty z problemami w terminach szczepień. – Obecnie pracujemy nad wsparciem punktów szczepień u tych bydła, więc nie ma potrzeby podróżowania dalej, aby punkt szczepień był jak najbliżej każdego zaangażowanego pacjenta – obiecał Dvo சவk.

Przypomniał, że rejestracja kandydatów od 1963 r., Począwszy od północy we wtorek, rozpocznie się w środę – 1964 r. I w latach następnych.

Dwarfsik: Ponad 70 procent ludzi w wieku powyżej 70 lat jest zaszczepionych lub zarejestrowanych

Kanclerz skarbu ogłosił, że „w ciągu ostatnich 10 dni ponad 60 000 osób zarejestrowało się na ponad 900 000 określonych dat szczepień”.

– W grupie osób w wieku powyżej 70 lat liczba osób, które zaszczepiono lub zarejestrowano już ponad 70 proc., Natomiast w wieku 60-69 lat ponad 51 proc. Jest zaszczepionych lub zarejestrowanych w łącznie – powiedział.

Pierwsza i druga dawka – do tej pory wykonano łącznie około 7,7 miliona szczepionek – powiedział Dvo சிக் k na konferencji w poniedziałek. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w zeszłym tygodniu „przekroczyliśmy 7 dni, mimo że był to tydzień wakacyjny, milion szczepień”.

„To dowód na to, że planujemy przyspieszyć, już przyspieszamy i mamy podobne ambitne plany na najbliższe tygodnie” – powiedział Dvo சிக் k. W tym tygodniu dodał: „Chcemy zrobić ponad milion szczepionek”.

Do końca czerwca powinno być 20 milionów szczepionek.

Duvarsik: Zrobiliśmy już 7,7 miliona szczepionek z pierwszą i drugą dawkątvn24

Przewodniczący Kanclerza Prezesa Rady Ministrów: Pierwsza szczepionka Johnson & Johnson dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Minister przypomniał, że pierwsza partia szczepionek Johnson & Johnson trafi do Polski w najbliższą środę. Będzie to około 120 000 rozmiarów.

– Jest to szczepionka jednodawkowa iz tego powodu kierowana jest przede wszystkim do grup szczepień, które szczepią pacjentów o małej mobilności. Czy to z powodu niepełnosprawności, chorób czy innych ograniczeń, ci pacjenci nie będą w stanie dotrzeć do punktów szczepień – zaapelował Prezes Rady Ministrów. Jak dodał, zespół szczepień dla takich osób nie musi iść dwa razy na pacjenta.

Szczepionki w miejscu pracy

Kanclerz Prezesa Rady Ministrów został zapytany o szczegóły szczepionek ogłoszonych w miejscu pracy. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Kovin zapowiedział w poniedziałek, że kampania szczepień w firmach rozpocznie się w połowie maja. Jednocześnie podkreślił, „wszystko zależy od wiarygodności i uczciwości firm produkujących szczepionkę”. Dvo சிக் k powiedział w poniedziałek, że wicepremier Govinda rozmawiał w tej sprawie z Magiwi Viduki, prezesem Federacji Leviticus i przedsiębiorcami. – W dobrej, godzinnej, ważnej dyskusji rozmawialiśmy o planie uruchomienia szczepień w miejscu pracy. (…) Chcemy, aby gospodarka ruszyła szybko – podkreślił Dvo வசk.

Zapowiedział, że do końca miesiąca zostaną opracowane dokładne zasady szczepień w miejscu pracy. Stan – jak wspomniano – liczba podanych szczepionek.

Karłowatość w sprawie szczepionek w firmachTVN24

– Musimy wiedzieć, że możliwe jest rozpoczęcie tego typu szczepionek, gdy szczepionki dotrą do Polski. Na razie nie wykorzystaliśmy nawet 50 proc. Szans na zaszczepienie, biorąc pod uwagę sieć aktualnie działającą w Polsce, czyli powyżej 6,5 tys. Punktów, więc przypominam, że dalsze formy byłoby nierozsądne. Szczepionka (…) W przypadku braku szczepionek – mówi szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zapowiedział, że pilotażowy program szczepień w firmach zaplanowano na połowę maja. Jednocześnie Dvo சிக் k wyraził nadzieję, że szczepienia w miejscu pracy rozpoczną się ostatnio na początku maja i na początku czerwca, jeśli zapowiedzi producentów okażą się słuszne.

Kluczowe źródło zdjęć: KPRM

READ  Brexit. Media: Ojciec premiera Johnsona ubiega się o obywatelstwo francuskie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top