Liga Mistrzów UEFA. PSG bez Markinhosa w rewanżu z Bayernem Monachium

Marginhos nie zagra z Bayernem Monachium w rewanżu półfinału Ligi Mistrzów we wtorek. Brazylii nie udało się wyleczyć kontuzji poniesionej w stolicy Bawarii.

Na arenie Alliance Markinhos, pomimo przebywania na boisku tylko przez pół godziny, spisał się znakomicie. W 28. minucie podwyższył prowadzenie Paryżan na 2: 0. Ostatecznie mistrzowie Francji wygrali 3: 2 w pierwszej kwarcie z Bayernem.

Dwie minuty po zdobyciu bramki 26-latek musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego występ w rewanżu przeciwko „Die Rotten” był od początku wątpliwy. W poniedziałek, po ostatnim treningu przed przeglądem, zdecydowano, że Markinhos nie będzie w składzie PSG.

Popatrz!

Wiadomości przekazało RMC Sport Radio. Ta sama stacja informuje, że we wtorek wieczorem trener Mauricio Pochettino będzie miał do dyspozycji Marco Verratti i Alessandro Florence. Jednak ich występu nie należy spodziewać się w pierwszej minucie. Obaj niedawno walczyli z infekcją koronawirusem.

Mistrz Niemiec zagrają bez Roberta Lewandowskiego na Parc des Princes, gdzie wciąż dochodzi do siebie po nadwyrężeniu więzadła kolana.

„Bayern nadal jest najlepszą drużyną na świecie” – powiedział Pochettino na przedmeczowej konferencji prasowej. “On musi chcieć mieć kłopoty.” Kluczem do awansu jest nie tylko gra defensywna, ale także umiejętność łapania piłki. W meczu z Barceloną mieliśmy z tym problem.

Jeśli w ćwierćfinałowym dogrywce zakończy się zwycięstwo PSG, będzie to pomyślne ponowne rozpatrzenie finału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Monachium wygrał wtedy 1: 0 po bramce Kingsley Common.