Korea Północna wystrzeliwuje podejrzany pocisk balistyczny dzień po tym, jak zgłosiło się 800 000 ochotników do walki z USA

Korea Północna wystrzeliwuje podejrzany pocisk balistyczny dzień po tym, jak zgłosiło się 800 000 ochotników do walki z USA

Tokio, Japonia (CNN) Japońskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Korea Północna wystrzeliła w niedzielę „podejrzany pocisk balistyczny”.

Aktualności następuje a Seria testów rakietowych przez Koreę Północną, w tym wystrzelenie rakiety balistycznej dalekiego zasięgu na Czwartek Przywódcy Korei Południowej i Japonii spotkali się też kilka dni wcześniej w Tokio z dwoma okrętami podwodnymi pociskami manewrującymi i dwoma pociskami balistycznymi krótkiego zasięgu.

Japońska straż przybrzeżna poinformowała w oświadczeniu wydanym o godzinie 11:20 czasu lokalnego, że pocisk wystrzelony w niedzielę najwyraźniej spadł.

Wszystkie statki zostały ostrzeżone, aby czekały na dalsze informacje; nie zbliżać się do upadłych przedmiotów; I zgłaszaj wszystko podejrzane.

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej (JCS) poinformowało również, że wykryło pocisk balistyczny krótkiego zasięgu wystrzelony z Dongchang-ri w prowincji Pyongan Północny w Korei Północnej około godziny 11:05 czasu lokalnego.

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów poinformowało, że armia wzmocniła nadzór i czujność w ramach przygotowań do kolejnych startów, „utrzymując jednocześnie pełną gotowość dzięki ścisłej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi”.

Ostatnie testy Pjongjangu zbiegają się z wiosennymi ćwiczeniami wojskowymi między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Południową Największe gry wojenne Alianci zaczęli za pięć lat.

Przed 11-dniowymi ćwiczeniami Freedom Shield Korea Północna zagroziła podjęciem „najsilniejszej odpowiedzi na najbardziej okrutne spiski Stanów Zjednoczonych i ich sługusów”.

Niedzielne wystrzelenie pocisku balistycznego nastąpiło dzień po tym, jak Korea Północna twierdziła, że ​​około 800 000 jej obywateli zgłosiło się na ochotnika do przyłączenia się lub ponownego dołączenia do armii kraju, by walczyć ze Stanami Zjednoczonymi.

Gazeta państwowa — poinformował Rodong Sinmun W sobotę prawie 800 000 studentów i pracowników w całym kraju tylko w piątek wyraziło chęć zaciągnięcia się lub ponownego dołączenia do wojska, aby stawić czoła Stanom Zjednoczonym.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oskarżył Stany Zjednoczone i Koreę Południową o zwiększenie napięć podczas ćwiczeń wojskowych.

READ  Biden gani Izrael i mówi, że jest „zły” z powodu zabijania pracowników humanitarnych w Gazie | Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Korea Północna często odpowiada na to, co postrzega jako „prowokacje” ze strony Stanów Zjednoczonych, agresywnymi groźbami. Eksperci twierdzą, że oprócz wspólnych ćwiczeń wojskowych i spotkania w tym tygodniu między prezydentem Korei Południowej Yoon Sok Yulem a przywódcą Japonii Fumio Kishidą, zrobiliśmy wyjątek dla planu prezydenta USA Joe Bidena, by gościć Yun i jego żonę w Białym Domu w przyszłym miesiącu.

Wizyta państwowa będzie drugą z prezydentury Bidena, podkreślając bliskie więzi między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Południową, i odbędzie się 26 kwietnia. Konserwatywny Yoon i jego administracja uczynili wzmocnienie sojuszu między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Południową głównym priorytetem polityki zagranicznej. Podobnie Biden starał się pielęgnować stosunki, w tym poprzez symboliczny znak swojej podróży do Seulu w maju 2022 r., pierwszego przystanku w jego inauguracyjnej podróży do Azji jako prezydenta.

Leif Eric Easley, profesor na Uniwersytecie Kobiet Ewha w Seulu, powiedział niedawno CNN, że w odpowiedzi na ćwiczenia i szczyty Pjongjang może poprosić o „wystrzelenie pocisków z większego zasięgu, próbę wystrzelenia satelity szpiegowskiego, zademonstrowanie silnika na paliwo stałe, może nawet przeprowadzić próbę nuklearną.

Z wcześniejszymi doniesieniami Gawon Bae z CNN

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *