Kina w Ontario borykają się z „arbitralnymi i nieuzasadnionymi” ograniczeniami ponownego otwierania

TORONTO – Kina Ontario wrócą do pracy w piątek, gdy prowincja przeniesie się do Kroku 3 pięć dni wcześniej niż planowano, ale ponowne otwarcie nie oznacza, że ​​tłumy będą przepełnione w tym flagowym sezonie letnim.

Zamiast tego kina będą mogły działać z maksymalnie 50 procentami pojemności, z maksymalnie 1000 osób w całym budynku, co jeden z zwolenników branży nazywa „arbitralną i nierozsądną”.

Kanadyjskie Stowarzyszenie Filmowe i Teatralne (MTAC) wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że ograniczenia pojemności kin w Ontario „nie mają podstaw w żadnej analizie naukowej” i „niesprawiedliwie piętnują kina”, które, jak twierdzą, nie widziały udokumentowanego przypadku COVID-19 .

Organizacja lobbowała za ponownym otwarciem kin przez kilka miesięcy, podkreślając brak konsultacji ze strony hrabstwa lub spójności w całym kraju.

MTAC twierdzi, że Alberta i Saskatchewan nie mają obecnie ograniczeń pojemności w swoich kinach, podczas gdy Quebec pozwala na 250 osób w audytorium. Zasady Kolumbii Brytyjskiej są zgodne z 50-procentową granicą Ontario.

Dr Kieran Moore, naczelny lekarz zdrowia w Ontario, wyjaśnił w piątek, że chociaż plany ponownego otwarcia posuwają się naprzód, nadal jest zaniepokojony obecnością zmiennych delta i lambda. Dynastia Delta jest obecnie powszechna w hrabstwie.

Ponowne otwarcie kin da fanom Ontario pierwszą szansę zobaczenia „Czarnej Wdowy” Marvela na dużym ekranie oraz najnowszego wpisu „Fast & Furious” „F9” poza kinami samochodowymi.

Multipleksy hrabstwa były zamknięte dłużej niż jakakolwiek inna jurysdykcja Ameryki Północnej, a lokalizacje w obszarze Greater Toronto zostały zamknięte na dziewięć miesięcy.

Śledź @dfriend na Twitterze.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 9 lipca 2021 r.

READ  Obejrzyj zwiastun filmu „Ostatni pojedynek” Matta Damona i Bena Afflecka Epic Fridging Movie

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top