Kawałek tortu weselnego księcia Karola i księżnej Diany na aukcji!

królewski tort weselny na sprzedaż

Jeśli – | Historia: 341378

Kawałek tortu weselnego księcia Karola i księżnej Diany z ich ślubu w 1981 roku zostaje sprzedany na aukcji.

Para królewska związała się 40 lat temu, 29 lipca, i oczekuje się, że kawałek pięciopoziomowego tortu przyciągnie ogromne stawki, gdy kolekcjoner sprzeda go w przyszłym miesiącu (21 sierpnia) z Dominic Winterem z Gloucestershire.

„To dziwna i wyjątkowa pamiątka. Nadal nie poleciłbym jej, ale 40 lat później jest wyraźnie nastawiona na przetrwanie” – powiedział The Sun Chris Albroi, ekspert od królewskich pamiątek na aukcji.

Zjeżdżalnia ozdobiona jest herbem królewskim w kolorze czerwonym, niebieskim i złotym.

Została przekazana Moirze Smith – członkowi personelu zmarłej Królowej Matki w Clarence House w Londynie – po ceremonii w 1981 roku i od tego czasu jest trzymana w folii spożywczej w puszce do ciasta.

Królewska nagroda pozostała w rodzinie Moira do 2008 roku, zanim została kupiona przez kolekcjonera, który teraz oferuje ją na sprzedaż.

Wygląda na to, że jest to ten sam chip, który został wbity w 2008 roku, wraz z osobiście podpisanym listem od Diany do Moiry.

W 1998 roku, rok po tragicznej śmierci księżniczki w wypadku drogowym w Paryżu, podobny chip sprzedano za 147 000 dolarów, jak podaje Financial Express.

READ  Spider-Man Attack Story autorstwa Jake'a Gyllenhaala

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top