Kanadyjscy melonicy szybcy zdobyli dwa srebrne medale Pucharu Świata w Polsce

Tommaso Mazowiecki, Polska — Po zajęciu w piątek miejsca na podium kanadyjscy sprinterzy zdobyli w sobotę dwa srebrne medale w Pucharze Świata w biegu na długim torze. Laurent Dubreuil, Levis, Que.

W biegu na 500 m mężczyzn Laurent Dubreuil z Lewes był drugi z czasem 34,77 sekundy.

Mistrz olimpijski Gao Dingyu z Chin zdobył złoty medal w 34,70 sekundy, a Wataru Morishike z Japonii zdobył brązowy medal w 34,82 sekundy. Morishige zdobył brązowy medal w biegu na 500 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

„Jestem bardzo zadowolony, nie bez powodu świętowałem na koniec wyścigu. Do tej pory nie czułem się dobrze” – powiedział Dubreuil. „Dzięki drugiemu medalowi tej jesieni i tak dobremu wyścigowi, jak dzisiaj, w sumie zająłem trzecie miejsce. Jestem zadowolony z tego występu i już nie mogę się doczekać jutra”.

Kanadyjska reprezentacja kobiet w składzie La Baye w Quebecu, Patrice Lamarche, Valerie Maltois z Quebec City i Ivany Blondin z Calgary zdobyła srebrny medal z czasem 3:03,24.

Japońskie trio w składzie Momoka Horikawa, Miho Takagi i Ayano Sato zdobyło złoto, kończąc wyścig z 3 sekundową przewagą. Brązowe medale zdobyły Polki Natalia Zabryczyk, Karolina Boczyk i Magdalena Szyszczyn.

Był to pierwszy medal drużyny Kanady od sezonu 2018-19 bez mistrzyni olimpijskiej Isabelle Weidman.

Pochodzący z Kanady zawodnik łyżwiarstwa szybkiego wrócił do domu, aby skupić się na przygotowaniach do drugiej połowy sezonu po dwóch Pucharach Świata w Azji w Ottawie.

LaMarche, który zastąpił Weidmana, był zadowolony z wyniku.

„Wszyscy jesteśmy dumni, to dodaje pewności innym, jestem bardzo szczęśliwy, to wspaniałe doświadczenie. Cieszę się, że zrobiłem to z dziewczynami, wspierały mnie przez cały czas. To bardzo pozytywne i nie mogę się doczekać na następny” – powiedziała.

READ  Technologia SITA wyposaży osiem lotnisk w Polsce

W niedzielę zawody Pucharu Świata będą kontynuowane w biegach na 5000 m mężczyzn, na 500 m mężczyzn, na 1000 m kobiet i ze startu wspólnego kobiet.

Ten raport The Canadian Press został pierwotnie opublikowany 9 grudnia 2003 roku.

Prasa kanadyjska

Uwaga dla czytelników: to jest zredagowana historia. W poprzedniej edycji Isabelle Weidman została wymieniona jako następczyni Valerie Maltois w kanadyjskim składzie Team Pursuit.