Jerry Doucet, kanadyjski gitarzysta klasyczny, zmarł w Kolumbii Brytyjskiej w wieku 70 lat.

Oświadczenie wydane przez przyjaciela rodziny potwierdziło, że kanadyjski gitarzysta klasycznego rocka i autor piosenek Jerry Doucet zmarł w poniedziałek w schronisku.

70-letni Doucet jest najbardziej znany ze swojego przeboju z 1977 roku „Mama Let Him Play” z albumu o tym samym tytule, który trafił na listę Billboard 100. W 1979 roku jego zespół Doucette zdobył nagrodę Juno dla najbardziej obiecującej grupy roku.

Urodzony w Montrealu i wychowany w Hamilton, Doucet nauczył się grać na gitarze w wieku sześciu lat. W 1972 przeniósł się do Vancouver, gdzie grał z The Seeds of Time i Rocket Norton Band, zanim podpisał kontrakt z Mushroom Records jako artysta solowy.

W latach 1977-1999 Doucet wydał pięć albumów jako artysta solowy i do 2018 roku grał w małych klubach w zachodniej Kanadzie.

Przyjaciel rodziny Dusit powiedział w oświadczeniu, że inspiracją do „Mama Let Him Play” było to, co powiedziałby jego ojciec po powrocie z pracy do syna grającego na gitarze. Jego matka kazała mu być cicho, ale Doucet pamięta, jak jego ojciec mówił, że powinna pozwolić mu dalej grać.

Pomyślał, że to dobry tytuł dla piosenki, i powiedział, że skończył pisać piosenkę w około godzinę.

Doucette zmarł w poniedziałek na raka w otoczeniu rodziny w hospicjum Erin Thomas w Delcie w Kolumbii Brytyjskiej. Pozostawił 43-letnią żonę Maggie oraz pięcioro dzieci i dziesięcioro wnucząt.

READ  Oceny Oscarów wzrosły o 56% w stosunku do rekordowo niskiego poziomu z zeszłego roku

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top