Jak zobaczyć najdłuższe zaćmienie Księżyca od wieków z Vancouver?

W tym tygodniu nad Vancouver można zobaczyć najdłuższe częściowe zaćmienie Księżyca w tym stuleciu.

ten Narodowe Centrum Aeronautyki i Administracji Kosmicznej (NASA) poinformowała, że ​​rzadkie wydarzenie księżycowe rozpocznie się lokalnie w czwartek (18 listopada) i będzie trwało całą noc, aż do wczesnych godzin porannych w piątek.

Tę część zaćmienia można zobaczyć w całej Ameryce Północnej, a także w dużej części Ameryki Południowej, Polinezji, wschodniej Australii i północno-wschodniej Azji.

W sumie zaćmienie potrwa trzy godziny, 28 minut i 23 sekundy; Będzie to również najdłuższe zaćmienie Księżyca od 580 lat, według Space.com.

Zdarzenie księżycowe zbiegnie się również z pełnią księżyca bobra. Pełnia księżyca będzie miała miejsce w Vancouver 19 listopada o godzinie 12:57, według godzinaidata.com. Jednak księżyc będzie wydawał się być prawie pełny przez całą noc.

Dlaczego pełni księżyca „bóbr”?

„To pora roku, kiedy bobry zaczynają schronić się w swojej karczmie, mając zapasy żywności na długą zimę.” kalendarz rolnika. „W okresie handlu futrami w Ameryce Północnej był to również sezon, w którym bobry polowały na grubą skórę gotową na zimę”.

Chociaż jest powszechnie znany jako księżyc bobra, inne plemiona Ameryki Północnej nazywają go również pełnią mrozu.

Harmonogram oglądania Eclipse w Metro Vancouver

Księżyc wejdzie w półcień Ziemi (najbardziej zewnętrzna część cienia) 18 listopada o 22:02. „Księżyc zaczyna ciemnieć, ale efekt jest dość subtelny” – wyjaśnia NASA.

O 11:19 obiekty częściowego zaćmienia, gdy księżyc wchodzi w cień Ziemi. NASA opisuje, jak „ugryzienie dysku księżycowego” pojawia się gołym okiem, gdy księżyc wchodzi w cień. Część księżyca w cieniu będzie wyglądać na bardzo ciemną.

O godzinie 12:45 19 listopada kolor czerwony stanie się widoczny, ponieważ ponad 95 procent tarczy księżyca znajduje się w cieniu. NASA zauważa, że ​​łatwiej dostrzec kolor przez lornetkę lub teleskop. Badacze Księżyca mogą również używać aparatu na statywie „z kilkusekundową ekspozycją pokaże kolor”, ale odsłoni on prześwietloną część księżyca.

READ  Wiadomość: Anulowano z powodu zbyt dużej ilości miejsca na historie proszczepionkowe

Zaćmienie osiągnie punkt kulminacyjny o godzinie 1:03; To najlepszy czas na oglądanie koloru czerwonego.

O 1:20 zaczerwienienie zniknie, ponieważ mniej niż 95 procent księżyca znajduje się w cieniu Ziemi. Teraz wydaje się, że żądło zostało wyrzucone z drugiej strony księżyca.

Zaćmienie częściowe zakończy się o godzinie 2:45, ponieważ „cały księżyc znajduje się w półcieniu Ziemi, ale przyciemnienie jest subtelne”, zauważa NASA.

Zaćmienie zakończy się o 4:04 rano

Obserwatorzy nieba powinni wybrać podróżowanie jak najdalej od świateł miejskich, aby uniknąć zanieczyszczenia światłem, które przesłania widoczność ciał niebieskich. Chociaż działa to najlepiej w bardziej odległych lokalizacjach, wszędzie o większej wysokości zapewnią również bardziej idealne warunki oglądania.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top