Reżyser Jason Reitman opowiada o Ghostbusters od Ojca Evan

Przez ponad 15 lat kręcenia filmów Jason Reitman mówi, że nigdy nie był tak zdenerwowany premierą, jak w przypadku premiery filmu w tym tygodniu. Pogromcy duchów: życie pozagrobowe.

„Chcę, aby mój tata był dumny i chcę dobrze radzić sobie z moją rodzinną spuścizną, a to jedyny film, jaki kiedykolwiek nakręciłem, który nie był mój”, urodzony w Montrealu filmowiec, który stoi za nominowanymi do Oscara dramatami Juno I wysoko w powietrzu Powiedział w niedawnym wywiadzie telefonicznym.

„W innych moich filmach czułem się, jakbym był jej właścicielem, dopóki nie został wydany, a potem stał się własnością publiczną. W tym przypadku podniosłem różdżkę na chwilę i próbowałem traktować ją z szacunkiem i trzymać ją ostrożnie”.

Oczywiście ojciec, o którym mówi, to Evan Reitman, pierwszy i drugi reżyser i producent, który dorastał w Toronto Pogromcy duchów Filmy, komedia o zjawiskach nadprzyrodzonych z udziałem grupy nowojorskich egzorcystów. Wyprodukował również plik 2016 wznowienie skoncentrowane na kobietach.

Młody Reitman pamięta, jak był na planie oryginalnego filmu z 1984 roku, kiedy miał sześć lat i przebrał się na Halloween za Pogromcę Duchów, ubrany w charakterystyczny dla postaci kombinezon lotniczy.

Gdy poszedł w ślady ojca i został reżyserem i producentem, często pytano go, czy mógłby poprowadzić Pogromcy duchów dalszy ciąg.

Nawet jakieś pięć lat temu powiedział, że jego odpowiedź zawsze brzmiała „nie”, uważając to za przywilej dla jego ojca. Ale pewnego dnia miał wizję 12-letniej dziewczynki, która znalazła w stodole urządzenie do łapania duchów, znane jako wiązka protonów.

Pomysłem kierował jego ojciec, który przez lata cierpiał na nieudane próby rozwoju w realizacji dwóch pierwszych Pogromcy duchów.

Jego ojciec był w samolocie.

Nowe pokolenie łowców zjawisk paranormalnych

Doprowadziło to do strzału Alberty Pogromcy duchów: życie pozagrobowe, który w piątek trafia do kin z nowym pokoleniem łowców zjawisk paranormalnych, w tym Grace McKenną jako 12-latką i wychowanym w Vancouver Finnem Wolfhardem jako jej bratem.

READ  „Straty są niezliczone”: australijska muzyka kręci się po kontuzji COVID | Wiadomości o sztuce i kulturze
To zdjęcie z Ghostbusters: Afterlife firmy Sony Pictures przedstawia, od lewej do prawej, Celeste O’Connor, Finn Wolfhard, Logan Kim i McKenna Grace. (Kimberly French/Sony Pictures/AP)

Carrie Cohn gra jej samotną matkę, a ich mentorem jest Paul Rudd. Film zawiera oryginał Pogromcy duchów Członkowie obsady: Bill Murray, Ernie Hudson, Annie Potts i wychowany w Ottawie Dan Aykroyd, który jest również jednym z producentów wykonawczych.

W tej historii bohaterka Coon przenosi się z dziećmi na opuszczoną farmę odziedziczoną przez jej zmarłego ojca w małym miasteczku w Oklahomie, gdzie szybko okazuje się, że w okolicy jest coś dziwnego.

Rodzina Reitmanów była na szczycie jego obaw, gdy był współautorem filmu, który zawiera kluczową kwestię, której nie chciał zepsuć.

Powiedział, że dużo myślał o swojej 15-letniej córce, kiedy pisał młodą bohaterkę Grace.

„Znam sposób, w jaki oglądałem filmy mojego taty, gdy dorastałem, i myślę o tym, jak ona oglądałaby moje, ponieważ teraz interesuje się kinem i potrafi być trochę arogancka w swoich wrażeniach na temat filmów i twórców filmowych, więc chcę zrobić jej dumna”, powiedział Reitman, zauważając, że do tej pory obejrzała tylko dwa z jego filmów.

powiedział Reitman, który również wyreżyserował czarną komedię Dzięki za palenie I Młody.

„Mam całe doświadczenie Billa Murraya”

Jak głosi legenda, Bill Murray jest znany z tego, że trudno go zdobyć. Napisano wiele artykułów o braku agenta lub menedżera, a można się z nim skontaktować tylko pod numerem 1-800.

Członkowie zespołu Original Ghostbusters, Dan Aykroyd, po lewej, i Bill Murray, biorą udział w premierze Ghostbusters: Afterlife w Nowym Jorku. (Evan Agostini/Inwizja/AP)

Ale Reitman powiedział, że nie było trudno zabrać go do samolotu Pogromcy duchów: życie pozagroboweZauważając, że jego ojciec wyreżyserował już Murraya w pięciu filmach.

„Doznałem całego doświadczenia z Billem Murrayem – od ponownego zobaczenia go w kombinezonie lotniczym po improwizację tekstów, które sprawiły, że wyglądam na lepszego pisarza” – powiedział Reitman.

Film nakręcił w 2019 roku z kanadyjską ekipą W mieście Calgary i jego okolicy.

Oglądaj | Fani pogromców duchów gromadzą się w małym miasteczku w Albercie na specjalny pokaz:

Fani pogromców duchów gromadzą się w małym miasteczku w Albercie na specjalny pokaz

Zakwaterowali się mieszkańcy Fort Macleod w Alta. i fani spoza miasta w historycznym teatrze Empress, aby uczcić premierę najnowszej części serii filmów Pogromcy duchów. 1:35

Pandemia kilkakrotnie przesuwała premierę filmu w stosunku do pierwotnej daty premiery w lipcu 2020 roku.

Teraz, kiedy w końcu nadszedł, czy chce wziąć coś innego?

„To jak z dziećmi”, powiedział Reitman ze śmiechem. „Wszyscy chcą wiedzieć, kiedy będziesz mieć dzieci, a kiedy już masz dziecko, chcą tylko wiedzieć, kiedy będziesz mieć kolejne dziecko.

„Jeszcze nie mam odpowiedzi. Szczerze, wciąż żyję czekając na premierę Pogromcy duchów: życie pozagrobowe.

„To jest film, do którego nakręcenia przez całe moje życie, mój tata i ja musieliśmy siedzieć na rękach, aby zobaczyć, czy ludzie zaakceptują ten film, czy nie. Wydaje się, że to akceptują. wszystko w moim życiu i po prostu mam nadzieję, że ludzie będą szczęśliwi.”

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top