„Jak pogorszyć spotkania Zoom”: internauci niezadowoleni, gdy Zuckerberg uruchamia aplikację VR do pracy zdalnej

Ponieważ ludzie zaczęli pracować w domu i uczyć się zdalnie z powodu COVID-19Aplikacje do obsługi konferencji online odebrały życie. I nie wszyscy są zadowoleni z każdej technologicznej interwencji. Teraz, przenosząc pracę zdalną na zupełnie nowy poziom, Serwis społecznościowy Facebook Firma wprowadzona Pokoje do pracy Horizon, gdzie ludzie mogą organizować spotkania podobne do tych, które kiedyś odbywały się w biurach, ale wykorzystując wirtualną rzeczywistość!

W ekskluzywnym wywiadzie dla CBS News, Mark Zuckerberg, dyrektor generalny firmy technologicznej, przedstawił nową aplikację do pracy zdalnej do wirtualnej rzeczywistości, w której użytkownicy mogą nosić firmowe słuchawki Oculus Quest 2 i organizować spotkania jako swoje awatary. Wywiad dał widzom wgląd w to, jak by to wyglądało, gdy zobaczyli, jak CTO i prezenter telewizyjny noszą zestawy VR i rozmawiają, podczas gdy ekran pokazuje ich Bitmojis siedzące wokół stołu.

Ten ruch stanowi największą próbę Facebooka, aby przenieść technologię rzeczywistości wirtualnej z rynków niszowych, takich jak gry, na rynki głównego nurtu, co Zuckerberg postrzegał jako krok w kierunku budowania przyszłego „metawersu”.

Jednak ludzie w Internecie byli znacznie mniej podekscytowani jego nową innowacją. Większość z nich stwierdziła, że ​​nowa aplikacja tylko zwiększy problemy związane z pracą w domu, pogarszając wrażenia ze spotkania Zoom. Jednak niektórzy podkreślali również, że pomysł nie zmienia gry, ponieważ podobne aplikacje, takie jak VR Chat, już istnieją.

Wielu żartowało też, że przypomina im to dystopijne filmy, w których świat musi uratować cyborg. Udostępniając zdjęcia z wielu znanych filmów, inni żartowali, jak dołączyliby do takiego spotkania, aby wykazać się kreatywnością ze swoimi awatarami.

Jeśli masz już zestaw słuchawkowy Oculus Rift za 300 USD, aplikacja jest bezpłatna. Podczas pierwszego pełnego briefingu VR firma pokazała, w jaki sposób użytkownicy z pracowni mogą projektować swoje awatary, aby spotykać się w salach konferencyjnych VR i współpracować na tablicach lub udostępnianych dokumentach, jednocześnie wchodząc w interakcję z fizycznym biurkiem i klawiaturą komputera.

READ  Apple po cichu wypuszcza oficjalny pakiet baterii MagSafe za 99 USD

[with inputs from Reuters]

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top