Felix Auger-Aliassime zdenerwował Britney w Cincinnati R3 | ATP .okrągły

Felix Auger-Aliassime Nadal usuwa rozczarowanie po wyjściu z pierwszej rundy u siebie w Toronto w zeszłym tygodniu, zagłębiając się w remis w Western & Southern Open. W czwartkowy wieczór Kanadyjczyk pokonał swojego najlepszego przyjaciela i zajął 8 miejsce na świecie Matteo Berrettiniego 6-4, 6-3, aby dotrzeć do ćwierćfinału Turnieju Tenisowego ATP Masters 1000.

„Dzisiaj zagrałem świetny mecz”, powiedział Auger-Aliassime. „W niektórych momentach nie grał najlepiej, ale na boisku trzeba było radzić sobie z różnymi sytuacjami i udało mi się zrobić to, co chciałem”.

Światowy numer 17 gra w piątek, drugie ziarno Stefanos Tsitsipas Próbując dotrzeć do swojego drugiego półfinału na tym poziomie (Miami 2019).

Zagrał swój pierwszy turniej od czasu przegranej Igrzyska Olimpijskie w Tokio Z kontuzją pachwiny Berrettini wyglądał poniżej szczytowej sprawności i otrzymał dodatkową taśmę na lewej nodze, obficie przyklejoną po siódmym meczu pierwszego seta. ten Wimbledon Trudna sytuacja finalisty nie pomogła mu, bo w pierwszym meczu rywala uśrednił dwie i pół minuty gry serwisowej i zaoferował mu osiem okazji do przełamania punktów.

Postępuj zgodnie z procedurą z tego tygodnia

Po pokonaniu Perrettiniego po raz drugi, aby sfinalizować pierwszego seta, Auger-Aliassime przełamał otwierającego włoskiego serwisu i stamtąd wytyczył gładką drogę do swojego pierwszego zwycięstwa w trzech spotkaniach ATP Head2Head i jego szóstego zwycięstwa nad Top 10.

21-latek zajmuje 16. miejsce w wyścigu FedEx ATP do Turynu i musi zdobyć wysokie punkty w pozostałych Masters 1000 i My otwarci Aby walczyć o jeden z siedmiu pozostałych punktów w Finały Nitto ATP. W tym tygodniu miał skromny rekord 4-8 na Masters 1000, datowany na wznowienie trasy w sierpniu zeszłego roku.

READ  Tiger Woods dodaje otuchy pacjentce z rakiem kości, Lunie Peroni | Raport Bleachera

Ale poprawił się do 28-17 w czwartek wieczorem i jest zdeterminowany, by w poniedziałek pokonać 15 punkt FedEx ATP, kontynuując swoją pracę w Lindner Family Tennis Center.

Auger-Aliassime skupia się teraz na swoim siódmym starciu ATP Head2Head z Tsitsipasem, który wygrał ostatnie cztery walki, prowadząc w rywalizacji 4-2. „On jest świetnym zawodnikiem i jutro będzie kolejna wielka walka. Odtąd będą świetni gracze.”