iOS 16.3 beta dodaje obsługę kluczy bezpieczeństwa Apple ID

San Francisco: Udostępniony programistom gigant technologiczny Apple wprowadził obsługę fizycznych kluczy bezpieczeństwa, aby zapewnić dodatkową ochronę identyfikatora Apple ID.

Apple ujawnił nową funkcję w zeszłym tygodniu i powiedział, że zostanie wprowadzona w 2023 roku, co zbiega się z oczekiwanym wydaniem iOS 16.3 i aktualizacji rodzinnych, donosi AppleInsider.

Użytkownicy będą mieli możliwość dodania klucza bezpieczeństwa innej firmy do swojego konta za pomocą kluczy bezpieczeństwa Apple ID, które będą wymagane do uwierzytelnienia podczas logowania się na nowym urządzeniu lub uzyskiwania dostępu do Apple ID.

Klucz bezpieczeństwa ma zastąpić kody weryfikacyjne wysyłane do urządzeń Apple podczas logowania się na innym urządzeniu.

Według giganta technologicznego fizyczne klucze bezpieczeństwa zapewniają silną ochronę przed phishingiem i nieautoryzowanym dostępem do konta.

W raporcie napisano, że klucze bezpieczeństwa można skonfigurować na urządzeniach w wersji beta, przechodząc do Apple ID> Klucze bezpieczeństwa i postępując zgodnie z instrukcjami.

Tymczasem w zeszłym tygodniu, oprócz kluczy bezpieczeństwa, producent iPhone’a wprowadził także inne narzędzia bezpieczeństwa — „iMessage Contact Key Check” oraz „iCloud Advanced Data Protection”.

Zapisz się do nas The Politics Daily – Google News

READ  Nadchodzące wydarzenie współpracy NieR: Automata pozwoli ci przebrać się za 2B, 9S, A2 i nie tylko jesienią Babilonu

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top