Hurricane’y zdobywają siedem bramek z rzędu, aby zakończyć powrót niebieskich kurtek

COLOMBUS, Ohio – Brady Skajee i Stephen Lorentz strzelili dwa gole, a Carolina Hurricanes strzelili ostatnią z siedmiu bramek, pokonując w sobotę Columbus Blue Jackets 7:4.

Hurricane’y (23-7-1) strzeliły cztery gole w trzecim okresie 3:57, aby pokonać stratę 4-2. Mieli pięć bramek w tym okresie.

– To było wyjątkowe – powiedział Lorentz. „Czasami dostajesz taką grę, w której zespół jest trochę powolny lub nie ma przerw, a potem nagle dostajesz jedną i trzymasz się planu gry i dzieją się dobre rzeczy i tak się stało.

„Po dwóch przejazdach trochę się przegrupowaliśmy. Powiedzieliśmy: »Jesteśmy«”. Kiedy dostaniemy przed nim kolejny etap, wrota przeciwpowodziowe mogą się otworzyć „i na pewno tak się stało”.

Ethan Beer strzelił gola w 10:50 trzeciej minucie, co dało mu 5-4, a Lorentz 6-4 w 11:59 w ramach boomu. Andrei Svechnikov strzelił w pustej siatce o 17:30 wynik końcowy.

Nino Niederretter również strzelił, a Seth Jarvis i Vincent Trochek zdobyli dwie asysty dla Hurricanes.

Gustav Nyquist w swoim 600. meczu w National Hockey League strzelił mniej bramek i asystował Niebieskim Kurtkom (15-14-1). Alexander Teixer strzelił gola i asystował, obrońca Zach Ferensky i Adam Bokvist dla Kolumba.

– Kiedy było 4-0, nie czułem się komfortowo ze sposobem, w jaki grałem w tym meczu – powiedział trener Columbus, Brad Larsen. „Ciągle przychodzili, a my nie mieliśmy na to odpowiedzi”.

Daniel Tarasov wykonał 31 rzutów obronnych w dwóch rundach dla Blue Jackets, zanim został znokautowany z powodu kontuzji dolnej części ciała. Elvis Merzlikins uratował 11 piłek w trzeciej grze.

Hurricanes strzelili siedem bramek z rzędu, aby po raz drugi w historii serii zlikwidować czterobramkowy deficyt. Hartford Whalers pokonali Montreal Canadiens 7-4 19 stycznia 1989 roku.

„To jest tak wyjątkowe w tej drużynie”, powiedział Sekje. „Nie ma wątpliwości, że nie sądziliśmy, że wygramy”.

READ  Były mistrz UFC Tyrone Woodley Boxer Jake Paul

Kolumb prowadził 3-0 po pierwszej połowie, kiedy Ferensky i Bucqvist strzelili przed bramką Nyquista.

Werenski strzelił 1:0 i 6:54 z bekhendem w pośpiechu po tym, jak wypatrzył Bretta Pesci w lewym kole i strzelił swojego szóstego gola.

Boqvist zdobył siedem o 12:30, strzelając między obwodami, a Nyquist go ustawiał.

Nyquist poprowadził Blue Jackets 3-0 o 18:04.

Bramkarz Carolina Ante Ranta został podniesiony po sześciu interwencjach w pierwszej połowie. Fredrik Andersen obronił osiem rzutów obronnych w ostatnich dwóch meczach.

Texeier strzelił 4-0 w 8:39 w drugiej tercji, zanim Lorentz skierował strzał Tony’ego DiAngelo na 9:11 i przebił 4-1.

„Wciąż grają i grają tak, jak chcą grać i to właśnie zrobili dziś wieczorem” – powiedział Ferinsky. „Wciąż przychodzili i odchodzili”.

Uwagi

Hurricane’y strzeliły swoje pierwsze pięć bramek, odkąd strzelił pięć w drugim meczu w zwycięstwie 5:2 nad Vancouver Canucks 23 stycznia 2019 roku.

Następna

Carolina: W piątek huragany goszczą Calgary Flames.

Columbus: The Blue Jackets organizują we wtorek mecz Tampa Bay Lightning.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top