Hurricane’y zdobywają siedem bramek z rzędu, aby zakończyć powrót niebieskich kurtek

COLOMBUS, Ohio – Brady Skajee i Stephen Lorentz strzelili dwa gole, a Carolina Hurricanes strzelili ostatnią z siedmiu bramek, pokonując w sobotę Columbus Blue Jackets 7:4.

Hurricane’y (23-7-1) strzeliły cztery gole w trzecim okresie 3:57, aby pokonać stratę 4-2. Mieli pięć bramek w tym okresie.

– To było wyjątkowe – powiedział Lorentz. „Czasami dostajesz taką grę, w której zespół jest trochę powolny lub nie ma przerw, a potem nagle dostajesz jedną i trzymasz się planu gry i dzieją się dobre rzeczy i tak się stało.

„Po dwóch przejazdach trochę się przegrupowaliśmy. Powiedzieliśmy: »Jesteśmy«”. Kiedy dostaniemy przed nim kolejny etap, wrota przeciwpowodziowe mogą się otworzyć „i na pewno tak się stało”.

Ethan Beer strzelił gola w 10:50 trzeciej minucie, co dało mu 5-4, a Lorentz 6-4 w 11:59 w ramach boomu. Andrei Svechnikov strzelił w pustej siatce o 17:30 wynik końcowy.

Nino Niederretter również strzelił, a Seth Jarvis i Vincent Trochek zdobyli dwie asysty dla Hurricanes.

Gustav Nyquist w swoim 600. meczu w National Hockey League strzelił mniej bramek i asystował Niebieskim Kurtkom (15-14-1). Alexander Teixer strzelił gola i asystował, obrońca Zach Ferensky i Adam Bokvist dla Kolumba.

– Kiedy było 4-0, nie czułem się komfortowo ze sposobem, w jaki grałem w tym meczu – powiedział trener Columbus, Brad Larsen. „Ciągle przychodzili, a my nie mieliśmy na to odpowiedzi”.

Daniel Tarasov wykonał 31 rzutów obronnych w dwóch rundach dla Blue Jackets, zanim został znokautowany z powodu kontuzji dolnej części ciała. Elvis Merzlikins uratował 11 piłek w trzeciej grze.

Hurricanes strzelili siedem bramek z rzędu, aby po raz drugi w historii serii zlikwidować czterobramkowy deficyt. Hartford Whalers pokonali Montreal Canadiens 7-4 19 stycznia 1989 roku.

„To jest tak wyjątkowe w tej drużynie”, powiedział Sekje. „Nie ma wątpliwości, że nie sądziliśmy, że wygramy”.

READ  Boston Bruins Patrice Bergeron Ostatni sezon dekady

Kolumb prowadził 3-0 po pierwszej połowie, kiedy Ferensky i Bucqvist strzelili przed bramką Nyquista.

Werenski strzelił 1:0 i 6:54 z bekhendem w pośpiechu po tym, jak wypatrzył Bretta Pesci w lewym kole i strzelił swojego szóstego gola.

Boqvist zdobył siedem o 12:30, strzelając między obwodami, a Nyquist go ustawiał.

Nyquist poprowadził Blue Jackets 3-0 o 18:04.

Bramkarz Carolina Ante Ranta został podniesiony po sześciu interwencjach w pierwszej połowie. Fredrik Andersen obronił osiem rzutów obronnych w ostatnich dwóch meczach.

Texeier strzelił 4-0 w 8:39 w drugiej tercji, zanim Lorentz skierował strzał Tony’ego DiAngelo na 9:11 i przebił 4-1.

„Wciąż grają i grają tak, jak chcą grać i to właśnie zrobili dziś wieczorem” – powiedział Ferinsky. „Wciąż przychodzili i odchodzili”.

Uwagi

Hurricane’y strzeliły swoje pierwsze pięć bramek, odkąd strzelił pięć w drugim meczu w zwycięstwie 5:2 nad Vancouver Canucks 23 stycznia 2019 roku.