Honduraski gang 600 Włochów zamordowanych bez procesu za morderstwo

Treść artykułu

Honduraska policja aresztowała w piątek pięciu podejrzanych za udział w pozasądowym zabójstwie Włocha przez tłum ponad 600 mieszkańców wsi w odwecie za rzekome zabójstwo bezdomnego mężczyzny, podał rząd.

Treść artykułu

Ministerstwo bezpieczeństwa poinformowało, że w czwartek mieszkańcy wioski zaatakowali 65-letniego Giorgio Scano kamieniami, kijami i maczetami w jego domu w miejscowości Santa Ana de Yosguar w prowincji Choluteca w południowym Hondurasie.

Według raportów policyjnych opartych na skargach lokalnych mieszkańców, po Scannu pojawił się tłum po tym, jak w środę rzekomo pobił na śmierć bezdomnego 78-latka za zniszczenie roślin ozdobnych w jego ogrodzie.

„Ponad 600 wściekłych mieszkańców weszło do domu i użyło kijów, kamieni i maczet, by zabić Włocha oskarżonego o zabicie pana Juana de Dios Flores” – powiedziała Rebecca Martinez, rzeczniczka Ministerstwa Bezpieczeństwa.

Strażacy badają przyczyny podpalenia domu włoskiego obywatela Giorgio Scanno w gminie Santa Ana de Yosgari w Choluteca, Honduras, piątek, 9 lipca 2021 r. Zdjęcie Orlando Sierry /AFP przez Getty Images

Martinez dodał, że podpalono części domu Scanno i samochód.

Według urzędników policja aresztowała pięć osób w wieku od 19 do 55 lat za zabójstwo Scano, emerytowanego inżyniera, który mieszkał w wiejskim miasteczku z dwójką dzieci i żoną mieszkającą w Tegucigalpa.

Strażak bada płonący samochód w domu włoskiego obywatela Giorgio Scanno w gminie Santa Ana de Yusgari w Choluteca w Hondurasie, piątek, 9 lipca 2021 r.
Strażak bada płonący samochód w domu włoskiego obywatela Giorgio Scanno w gminie Santa Ana de Yusgari w Choluteca w Hondurasie, piątek, 9 lipca 2021 r. Zdjęcie Orlando Sierry /AFP przez Getty Images

Władze powiedziały, że wierzą, że jego rodzina pochodzi z Hondurasu.

Martinez powiedział, że władze szukają innych osób zaangażowanych w egzekucję Scanno, a policja była wtedy obecna, ale nie była w stanie ich powstrzymać ze względu na wielkość tłumu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top