Holendrzy pokonali Irlandię w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy; Polska w tarapatach

Holendrzy pokonali Irlandię w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy;  Polska w tarapatach
Otwórz to zdjęcie w galerii:

wrzesień Wout Weghorst z Holandii świętuje po zdobyciu drugiego gola podczas meczu eliminacyjnego grupy C do Euro 2024 pomiędzy Irlandią a Holandią na stadionie Aviva w Dublinie w Irlandii, 10Donal Farmer/Associated Press

Holandia pod wodzą Virgila van Dijka odrobiła straty, pokonując Irlandię 2:1 i pokonując przeszkodę w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy.

W drugiej minucie w Dublinie Van Dijk podyktował rzut karny za zagranie ręką po rzucie rożnym, a Irlandczyk Adam Ida szybko wykorzystał rzut karny.

Wydawało się, że styl gry Irlandii w początkowej fazie meczu zaskoczył Holandię, ale gospodarze wkrótce przyznali rzut karny, gdy bramkarz Gavin Basunu powalił Denzela Dumfriesa, a Cody Kagbo zdobył bramkę z rzutu karnego.

Mocny start Holendrów w drugiej połowie został nagrodzony, gdy Wood Wekhorst strzelił gola w 56. minucie, a Dumfries głową skierował piłkę głęboko w ścieżkę swojego kolegi z drużyny.

Holandia i Grecja walczą o drugie miejsce w kwalifikacjach w grupie B, za liderującą Francją, mając na koncie pięć zwycięstw w pięciu meczach. Holandia i Grecja mają po dziewięć punktów po niedzielnym zwycięstwie Grecji 5:0 nad Gibraltarem.

Polsce po raz pierwszy od 2004 roku grozi utrata miejsca na Euro po niespodziewanej porażce 2:0 z liderem grupy E Albanią.

Mołdawia również walczy o zakwalifikowanie się. Pokonali Wyspy Owcze 1:0 i zrównali się z Czechami z ośmioma punktami.

Bramka Pierre-Emile’a Hojbjerga w 86. minucie pomogła Danii pokonać Finlandię 1:0 i awansować do rundy kwalifikacyjnej. Dania i Słowenia prowadzą w grupie H z 13 punktami, a o jeden punkt wyprzedzają Finlandię i zaskakują rywali Kazachstan, który pokonał Irlandię Północną 1:0. Kazachstan nigdy nie zakwalifikował się do Mistrzostw Europy ani Pucharu Świata. Słowenia pokonała San Marino 4:0.

Czarnogóra pokonała Bułgarię 2:1 w grupie G. Węgry i Serbia mają tyle samo punktów po tym, jak Serbia pokonała Litwę 3:1.

READ  Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów IMMAF Dzień 3: Niepokoje pchają Francję i Polskę do przodu