Zgony w Polsce związane z COVID-19 osiągnęły nowe rekordy po kwietniu

WARSZAWA, Polska – Polska odnotowała w środę najwyższą liczbę zgonów związanych z COVID-19 od kwietnia, przy utrzymującym się wysokim dziennym wskaźniku zakażeń nowym koronawirusem.

Zgłoszono 669 zgonów związanych z wirusem, z czego 496 w około 38 milionach krajów, w tym istniejące problemy zdrowotne i 24 266 nowych infekcji. Liczba ofiar śmiertelnych była najwyższa po 22 kwietnia, kiedy zgłoszono 694 zgonów.

Również w środę weszły w życie ograniczenia dotyczące zamykania dyskotek i klubów nocnych, z wyjątkiem zajęć ograniczonych do 100 osób na obchody Nowego Roku.

Nowe przepisy zmniejszają liczbę osób niezaszczepionych w restauracjach, kawiarniach, hotelach, teatrach, kościołach i obiektach sportowych z 50% do 30%. Jedzenie w teatrach jest zabronione. Limity mogą zostać rozszerzone tylko na osoby, które udowodnią przełożonym placówek, że zostały w pełni zaszczepione. Ale krytycy twierdzą, że nie ma jasnych zasad przeprowadzania testów.

Przepustowość transportu publicznego wynosi tylko 75%. Szkoły przestawiają się na naukę na odległość od 20 grudnia do 9 stycznia, ale najczęściej są to święta Bożego Narodzenia.

Podróżni przybywający bez wizy spoza strefy Schengen muszą przedstawić wyniki testu Govt-19, który nie trwa dłużej niż 24 godziny. Polska nie zgłosiła żadnych przypadków Omicron.

Nauczyciele, lekarze i siły bezpieczeństwa, w tym policja i wojsko, muszą zostać w pełni zaszczepieni do 1 marca.

Obecnie można szczepić dzieci w wieku 5 lat i starsze, aw niektórych miastach, np. w Gdańsku nad Bałtykiem, otwierają się tymczasowe szpitale dla pacjentów Kovit-19.

Ponad 20,7 miliona Polaków zostało w pełni zaszczepionych szczepionkami Pfizer / BioNTech, Moderna, AstraZeneca lub Johnson & Johnson. Prawie 5 milionów ludzi otrzymało zastrzyki przypominające.

Od momentu potwierdzenia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce w dniu 4 marca 2020 r. zgłoszono prawie 3,9 mln przypadków zakażenia, w tym prawie 90 000 zgonów.

READ  Białoruska azylantka Kristina Simanuskaya bezpiecznie ląduje w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top