Helikopter NASA Mars przekracza jedną milę podczas „najbardziej skomplikowanego lotu”

Innowacyjny helikopter NASA ujrzał swój cień w locie.

NASA/JPL-Caltech

Ta historia jest częścią Witamy na Marsie, nasza seria eksplorująca Czerwoną Planetę.

NASA przekroczyła milę (1,6 km), aby polecieć na Marsa. Helikopter Ibdaa z powodzeniem wykonał swój dziesiąty i „najbardziej skomplikowany” lot w weekend.

Śmigłowiec przeszedł od udowodnienia, że ​​w ogóle może działać, do pokazania, że ​​może działać jako reflektor dla naziemnego pojazdu wytrwałości. Ostatni lot niósł maszynę nad obszarem zwanym Raised Ridge.

„Będziemy fotografować wyższe wzniesienia, ponieważ jest to obszar, który naukowcy zajmujący się wytrwałością uważają za interesujący i rozważają odwiedzenie go w pewnym momencie w przyszłości” Książki operacyjne pomysłowości prowadzone przez Teddy’ego Zanitosa W oświadczeniu z zeszłego tygodnia.

Podziel się wiadomością z Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA Od sukcesu lotu w sobotę.

Zespół kreatywny pracuje nad zwiększeniem możliwości helikoptera, latając dalej, szybciej i wyżej. Lot 10 obejmował 10 punktów trajektorii i wzniósł helikopter na rekordową wysokość 40 stóp (12 m). Zlecono mu wykonanie zdjęć krajobrazu poniżej.

Ta mapa pokazuje tor lotu i punkty orientacyjne dla dziesiątego lotu helikoptera Mars Innovation.

NASA/JPL-Caltech/Uniwersytet Arizony

Kreatywność była ekscytującą historią sukcesu. Nagrał pierwszy lot z napędem i kontrolę nad inną planetą i przeżył usterka lotu Otrzymuj aktualizacje oprogramowania. to jest Dziewiąty lot był gryzący, ale ta ostatnia podróż pokazuje, że ma tyle samo wytrwałości, co jej towarzysz łazik.

Nieprzerwany CNET .Kalendarz kosmiczny 2021 Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

READ  Powierzchnia księżyca Jowisza, Europy, jest kołysana przez niewielkie uderzenia – w jej warunkach mogą obecnie istnieć odpowiednie warunki do życia

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top