Plan kosmiczny Esplanade Riel spotyka się z krytykami, ale otrzymuje aprobatę Komitetu Rady Miasta Winnipeg

Propozycja umieszczenia biura i miejsca spotkań w dawnej restauracji na Esplanade Riel w Winnipeg spotkała się z krytyką niektórych organizacji społecznych św. Bonifacego, ale została przegłosowana przez ratusz.

Propozycja organizacji non-profit Manitoba Technology Accelerator polegała na wyborze miejskiego działu nieruchomości, We wtorek wysłuchano Komisji Nieruchomości i Planowania Rady Miejskiej.

Dyrektor generalny Enterprises Riel, agencji zajmującej się rozwojem gospodarczym i marketingiem destynacji w regionie św.

„Problem, jeśli jestem tak odważny, polega na tym, że strona nie powinna być postrzegana jako typowa nieruchomość obywatelska, która powinna być wynajmowana tylko po to, aby uzyskać jak najlepszy zwrot” – powiedział we wtorek Norman Gusso członkom rady.

Święty Bonifacy Kun powtórzył obawy Josu. Matt Allard, który wezwał członków rady w komitecie do głosowania przeciwko zaleceniom pracowników miasta i rozpoczęcia kolejnych poszukiwań nowego lokatora.

Św. Bonifacego Conn. Matt Allard wezwał miejską komisję nieruchomości do zbadania innych propozycji dotyczących wyróżnionej przestrzeni na Esplanade Riel. (Jason Empson/CBC)

„Możemy zdecydować, czego chcemy dla tej najsłynniejszej lokalizacji w Winnipeg, w przeciwieństwie do tego, co, jak obawiam się, jest pospiesznym procesem” – powiedział Allard.

Obawy te pojawiają się pomimo niepowodzenia trzech restauratorów, które nie przyniosły zysku na powierzchni, która jest pusta od prawie dwóch lat.

Ona tam była Dwie oferty na pięcioletnią dzierżawę, 20 000 USD rocznie.

Manitoba Technology Accelerator, który zapewnia wsparcie startupom technologicznym w hrabstwie, zgodził się, że pokryje wszystkie koszty eksploatacji budynku i remontów o wartości 240 000 USD.

Nowy najemca obiecuje dostęp do społeczności

Dyrektor generalny inkubatora, Marshall Ring, jest podekscytowany liczącą 4000 stóp kwadratowych Esplanade Riel.

„Naprawdę wierzymy, że Winnipeg powinno być miastem światowej klasy. Jest blisko miasta światowej klasy, ale trudno jest, aby jego najsłynniejszy punkt orientacyjny pozostał pusty” – powiedział Ring dziennikarzom po przedstawieniu swojej prezentacji przed komisją.

„Więc nasza wizja jest niezbędna”.

Ring usłyszał obawy Allarda i prezydenta Heritage Saint Boniface Waltera Kleinschmidta podczas spotkania i próbował rozwiać niektóre z tych obaw.

„Dialog na ten temat jest najlepszym sposobem, aby upewnić się, że jest to właściwy wybór dla jak największej liczby osób i uważamy, że będzie to punkt świętowania dla wielu organizacji, nie tylko MTA” – powiedział Ring. .

Marshall Ring, dyrektor generalny Manitoba Technology Accelerator, obiecał spotkać się z interesariuszami społeczności na temat swoich planów dotyczących budowy mostu. (Jason Empson/CBC)

Powiedział komitetowi, że kuchnia przemysłowa pozostanie na miejscu i że organizacje społeczne będą mogły z niej korzystać. Ring powiedział, że jego organizacja jest gotowa zapłacić pięcioletni czynsz z góry, jeśli to konieczne.

„Jeśli chcą wiedzieć, że mam pięć lat finansowania na opłacenie czynszu, zapłacę teraz, ponieważ się nie powstrzymuję”.

Zapewnienia nie rozwiały obaw Allarda.

“Tak, wiele z tego brzmi przekonująco, ale w ‘Powrót do poziomu szczegółowości’ tego nie mamy. Możemy poprosić o szczegóły, a ich nie mamy. Dlatego poprosiłem komisję o głosowanie na Nie ,” powiedział.

Pomimo obaw Allarda, komisja – której Allard nie jest członkiem – jednogłośnie zatwierdziła rekomendację wydziału nieruchomości i głosowała za nową dzierżawą.

Firma mogłaby rozpocząć renowację przestrzeni już jesienią tego roku.

READ  Pracuj pewnie w ograniczonych przestrzeniach

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top