Handlowcy rozważają harmonogram Fed po raporcie o słabych ofertach pracy: Zamykają się rynki

(Bloomberg) – Długo oczekiwany raport o zatrudnieniu wywołał niewielkie ruchy na giełdzie, ponieważ inwestorzy zastanawiają się, czy gwałtowne spowolnienie zatrudnienia w USA spowoduje opóźnienie przez Rezerwę Federalną cięcia bodźców gospodarczych.

Handlowcy zwrócili się w stronę postrzeganego bezpieczeństwa gigantów technologicznych, podczas gdy większość grup spadła na S&P 500. Wolumen przed Świętami Pracy był niski. Krzywa Skarbu Państwa jest stroma, a luka między rentownościami obligacji 5-letnich i 30-letnich rośnie. Inwestorzy ocenili również raport Bloomberg News mówiący, że senacko-demokraci omawiają szeroki zakres propozycji podatkowych, które przewidział prezydent Joe Biden, w tym podatki od wykupu akcji, emisje dwutlenku węgla i wynagrodzenia dla kadry kierowniczej.

Przeczytaj: Opóźnienie w skróceniu stopy procentowej przez Fed we wrześniu zeszłego roku jest absolutnie pewne w odniesieniu do danych o zatrudnieniu

Według niektórych analityków dodanie 235 tys. Tymczasem prezydent Biden powiedział, że ożywienie gospodarcze pozostaje „trwałe i silne”, a spadek zatrudnienia przypisał rozprzestrzenianiu się koronawirusa typu delta.

uwagi:

„To ogromny błąd i krzyczy o turbulencjach w Delcie”, powiedział Sima Shah, główny strateg w Principal Global Investors. „Bardzo słaba liczba na dzień dzisiejszy prawdopodobnie spowoduje, że Fed zacznie spadać w listopadzie, jeśli nie później”. „Raport o zatrudnieniu oznacza wolniejszy wzrost gospodarczy, ale oznacza również, że Fed nie zamierza w najbliższym czasie zacieśnić polityki pieniężnej, co powinno znacznie ograniczyć każdą negatywną sytuację” – powiedział Brad McMillan, dyrektor ds. inwestycji w Commonwealth Financial Network. dużo w porównaniu z przywołanym harmonogramem Fed” – powiedział Zhuyi Ren, menedżer portfela w Penn Mutual Asset Management. Konsensus to listopad i grudzień. Mamy słabą liczbę, ale jeśli spojrzymy pod powierzchnię, to w rzeczywistości jest ona bardzo mocna. ze względu na wzrost płac”.

Według Bank of America Corp., przed raportem o zatrudnieniu, fundusze akcyjne przyciągnęły 19,2 miliarda dolarów wpływów, a następnie 12,7 miliarda obligacji. Spółka powołała się na dane EPFR Global za tydzień do środy. Wypływy gotówki były największe od siedmiu tygodni i wyniosły 23 miliardy dolarów.

READ  Uderzenia piorunów zostały przechwycone nad Vancouver podczas burzy

Przeczytaj: Biały Dom proponuje 65 miliardów dolarów plan zwalczania przyszłych pandemii

Niektóre z najważniejszych wydarzeń firmy:

Firmy turystyczne, takie jak Carnival Corp. i American Airlines Group Inc. Z zatrudnieniem w rekreacji i hotelarstwie – które ostatnio mocno zyskało – – mieszkanie w sierpniu. Dawka przypominająca szczepionki Covid-19, Forte Biosciences Inc. spadła po tym, jak jedyny w fazie rozwoju produkt nie miał wpływu na powszechną chorobę skóry, a Broadcom Inc. , jeden z największych światowych producentów chipów, po podawaniu zwyżkowej prognozy sprzedaży, dzięki popytowi na komponenty wykorzystywane w korporacyjnych sieciach komputerowych i smartfonach.

Aby uzyskać więcej analiz rynkowych, przeczytaj nasz blog MLIV.

Niektóre z głównych ruchów na rynkach:

Sklepy

Indeks S&P 500 niewiele się zmienił od godziny 16:00 czasu nowojorskiego, indeks Nasdaq 100 wzrósł o 0,3%, indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 0,2%, a indeks MSCI World niewiele się zmienił.

monety

Bloomberg Spot Dollar Index spadł o 0,2%, a euro niewiele się zmieniło i wynosi 1,1880 USD, funt brytyjski wzrósł o 0,2% do 1,3864 USD, a japoński jen wzrósł o 0,2% do 109,70 USD za dolara.

obligacje

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o cztery punkty bazowe do 1,32% Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o dwa punkty bazowe do -0,36% Rentowność brytyjskich 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o cztery punkty bazowe do 0,72%

dobra

Ropa naftowa West Texas Intermediate spadła o 1% do 69,26 USD za baryłkę, a kontrakty terminowe na złoto wzrosły o 1,1% do 1831 USD za uncję.

Więcej takich historii jest dostępnych na bloomberg.com

Zapisz się teraz Aby wyprzedzić konkurencję dzięki najbardziej wiarygodnemu źródłu informacji biznesowych.

© 2021 Bloomberg LB

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top