Gospodarz Kanada przegrywa z Polską na Mistrzostwach Świata w Siatkówce Kobiet

Trzeci mecz Kanady na 2. etapie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet FIVB zakończył się nieudaną próbą powrotu i przegraną 3:2 z gospodarzami Polski w piątek w Łodzi.

Kanadyjska drużyna znalazła się na pozycji do zwycięstwa w czwartym secie, ale nie udało się wygrać trzech setów z rzędu po odrzuceniu pierwszego seta.

Podopieczni głównego trenera Shannona Winsora przegrali pierwszy mecz 18-25, ale wygrali drugi i trzeci set 25-19 i 25-16, wyszli na prowadzenie 2-1 przy silnym wsparciu kibiców gospodarzy. odpowiednio.

– Udało nam się wywrzeć dużą presję na Polskę i to doprowadziło nas do piątego seta – powiedział główny trener Shannon Winsor. „Nasz występ w piątym secie nie był odzwierciedleniem tego, jak graliśmy w tym meczu. Graliśmy mocno przeciwko bardzo silnej drużynie.

„Polska gra teraz pewnie w siatkówkę” – powiedział Winsor.

Po deficycie 23-25 ​​Polacy zdołali jednak odzyskać pewność siebie i zdobyli remis 15-5.

„Chociaż nie był to wynik, którego chcieliśmy, wciąż jest wiele pozytywów z tego meczu” – powiedział Winsor.

Kiera Van Ryck z BC Surrey poprowadziła Kanadę z 21 punktami. Alexa Grey z Calgary dodała 20. Koleżanka Calgarian Hilary Howe dołączyła do niej w podwójnej liczbie z 14.

Howe zdobył trzy punkty blokowe, co jest rekordowym wynikiem w kanadyjskiej połowie turnieju.

Prowadziła Magdalena Stysiak z 25 punktami. 21-latek miał pięć punktów bloku. Kamila Witkowska i Agnieszka Korneluk, które dodały odpowiednio 15 i 12 punktów, zanotowały po sześć bloków, dzięki czemu Polska pokonała Kanadę 6 na 20.

Bolesna porażka sprawiła, że ​​niektórzy Kanadyjczycy byli rozczarowani i wyczerpani, a kilku leżało na boisku po meczu.

READ  Phoenix mądrze zbadał rynek szkoleń. Kto jest spadkobiercą Jersey Prosca? Piłka nożna

Kanada wypada 1-2 w meczu grupy 2 z Dominikaną w sobotę o 13:00. Gra będzie transmitowana na żywo na CBC.ca, bezpłatnej aplikacji sportowej CBC i CBC Gem.

Szanse Kanady na ćwierćfinał zmalały

Polska poprawiła się do 5-3 i obecnie zajmuje czwarte miejsce w puli F za ćwierćfinał. Kanada (4-4) zajmuje szóste miejsce za Republiką Dominikańską (4-4).

Cztery najwyżej sklasyfikowane kraje z każdego etapu 2 awansują do etapów pucharowych. Serbia (8-8), USA (6-2) i Turcja (6-2) to dotychczas najlepsze zespoły w kanadyjskiej grupie.

Włochy, Brazylia, Japonia i Chiny obecnie kwalifikują się do puli E w Rotterdamie w Holandii.

Kanadyjska drużyna pokonała we wtorek Tajlandię 3-1 i rozpoczęła swoją kampanię w fazie 2 na wysokim poziomie, zanim w środę została zmieciona przez Turcję 3:0.

W pierwszej rundzie Kanadyjki, które wyprzedziły Kazachstan i Bułgarię, przegrały z Serbią, Stanami Zjednoczonymi i Niemcami.

Kanada, która nie awansowała do drugiej rundy przed obecną edycją, wyjeżdża w turnieju na niezbadane terytorium.

Zobacz, jak Van Ryck, Gray nadal imponuje jako gwiazdy Kanady:

Atakujące gwiazdy podkreślają skład Kanady na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022

Kiera van Ryk i Alexa Grey są kluczem do sukcesu Kanady na Mistrzostwach Świata w Siatkówce Kobiet w 2022 roku w Polsce i Holandii.