Google może znaleźć moją sieć rywalizującą z Apple

Ilustracja do artykułu zatytułowanego Google może ugotować własną wersję potężnego Apple Find My  Sieć dla Androida

obrazek: Robin Beck / Agence France-Presse (Obrazy Getty)

z wydaniem Apple AirTagWszyscy widzieliśmy, jak potężna i użyteczna jest sieć Find My firmy do wyszukiwania zagubionych przedmiotów w naszych domach lub zagubionych przedmiotów na świecie. Wydaje się, że Google również zauważył i wydaje się konfigurować własną wersję sieci dla urządzeń z Androidem.

w ostatnich dniach, Programiści XDA Przeprowadza dekompilację najnowszego pliku APK Usług Google Play w wersji beta i odnotowuje możliwe odwołania sieciowe do usługi Znajdź moje urządzenie Google. Nie jest jasne, czy jest to możliwa nazwa sieci i jest ona określana w kodzie jako „adres sieci”. Programiści XDA znaleźli również rzekomy opis sieci Znajdź moje urządzenie.

Opis mówił: „Umożliwia telefonowi pomoc w zlokalizowaniu Twoich urządzeń i urządzeń innych osób”.

Jak wskazał outlet, Google jest jedyną inną firmą, która może zbudować sieć śledzenia urządzeń tak dużą, jak sieć Apple Find My. Apple mówi, że wkrótce 1 miliard urządzeń Apple Połączono z usługą Znajdź mój. W przypadku AirTag, gdy jedno z tych miliardów urządzeń zbliża się do AirTag, Find My przesyła lokalizację do wspomnianego właściciela AirTag w sposób anonimowy i prywatny.

Teraz, jeśli Google chce stworzyć podobną sieć, XDA Developers wskazuje, że może skorzystać z aplikacji Google Play Services, która znajduje się na prawie każdym urządzeniu z Androidem. Usługi Google Play służą do aktualizowania aplikacji Google i aplikacji ze Sklepu Google Play. co więcej, Kraje Google Aplikacja zapewnia takie usługi, jak uwierzytelnianie, jednoczesne kontakty, dostęp do najnowszych ustawień prywatności użytkownika, wysokiej jakości i energooszczędne usługi oparte na lokalizacji.

Nie oznacza to, że Google w rzeczywistości nie oferuje użytkownikom możliwości odnalezienia zgubionych urządzeń. ona ma Aplikacja Google Znajdź moje urządzenie Sklep Play, ale ta aplikacja może znaleźć tylko telefony, tablety lub zegarki zalogowane na Twoje konto Google. Według programistów XDA, jeśli Google rzeczywiście stworzył własną sieć Find My Device, powinno to dać użytkownikom Androida możliwość pomocy innym użytkownikom w zlokalizowaniu ich urządzeń, tak jak robi to teraz sieć Find My firmy Apple.

Ta koncepcja została zauważona w najnowszej wersji beta Usług Google Play, więc w żadnym wypadku nie jest to przełom. Musimy poczekać i zobaczyć. Jednak samo wskazanie, że Google nad tym pracuje, jest dobrą rzeczą dla tych z nas, którzy zgubili urządzenia. Gdyby stało się najgorsze, mielibyśmy większe szanse na ich odnalezienie.

READ  Najnowszy flagowy telefon Huawei ma HarmonyOS i Qualcomm SoC, a nie 5G

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top