Geopro mówił o umowie związanej z budżetem UE. Mówi o błędzie – Solidarna Polka

– Decyzja o legalnym przyjęciu rozporządzenia bez zabezpieczeń w pakiecie budżetowym jest błędem. „Wciąż ostrzegamy przed taką decyzją szczytu Rady Europy w lipcu” – powiedział Zibignue Geopro, przewodniczący Solidarnej Polki, o wyniku szczytu UE w Brukseli. Zapowiedział, że jego panel zbierze się „w celu omówienia konsekwencji decyzji podjętej na szczycie”.

Sześć godzin po rozpoczęciu szczytu UE w Brukseli osiągnięto porozumienie w sprawie pakietu budżetowego dla UE. Polska i Węgry wycofały swoje weto w zamian za wyjaśnienia dołączone do rozporządzenia, które przewiduje możliwość zawieszenia funduszy unijnych dla krajów, których naruszenie prawa zagraża interesom finansowym UE. Zapewnia UE 1,8 bln USD w ramach budżetu na lata 2021-27 i funduszu naprawy gospodarczej. W tym 160 160 mld dla Polski.

Dowiedz się więcej: Porozumienie budżetowe na szczycie UE. Miliard UE otwarty

Porozumienie opiera się na kompromisie Niemiec, który przewiduje rotację prac UE do końca grudnia. Zostało to wstępnie zatwierdzone przez Polskę i Węgry we wtorek wieczorem. Zawiera wyjaśnienie związane z rozporządzeniem wiążącym fundusze unijne z praworządnością, opóźnienia we wdrażaniu mechanizmu do orzeczenia Trybunału UE (około 2 lata) oraz obietnicę, że budżet na 2014 r. Będzie miał zastosowanie tylko, a nie finansowania. -Dwa.

„Niestety warunek wykorzystania unijnego budżetu należnego Polsce wejdzie w życie z arbitralnej, politycznej i ideologicznej oceny Komisji Europejskiej. Decyzje Rady Europy nie są prawnie wiążące, mają charakter czysto polityczny. Skomentował na stronie.Polski lider zaznaczył, że „obligacje prawne stworzyłyby możliwość znacznych ograniczeń polskiej suwerenności i pozwoliłyby Komisji Europejskiej ingerować w sprawy Prezydenta, Parlamentu, rządu i samorządów”. „To ograniczenie narusza również umowy europejskie” – dodał.

„Wszystkie groźby, o których ostatnio wspominali przywódcy Zjednoczonej Prawicy, są realne, bo regulacja wchodzi w życie bez zmian w konkurencyjnym wystąpieniu” – powiedział minister sprawiedliwości. „Decyzja o przyjęciu regulacji w pakiecie budżetowym bez prawnych ograniczeń bezpieczeństwa jest błędem” – ocenił.

READ  Hubert Harkas wygrywa mecz w Miami. Spadł w historii polarnej

„Zarząd Solidarnej Polki może teraz dyskutować o konsekwencjach decyzji podjętej na szczycie” – zapowiedział Gibneu Geopro.

Umowa otworzy spore pieniądze dla całej UE i Polski. W sumie to 1,8 bln w budżecie na lata 2021-27, z czego Polska jest winna ok. ில்லியன் 160 mld dotacji i pożyczek.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top