Hooghly otrzymał akredytację BTX w Polsce

Hugel poinformował, że 25 maja otrzymał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu jednostki Ledipo 50, toksyny botlinowej (BTX), od polskiego Urzędu Rejestracji Produktów Medycznych, Wyposażenia Medycznego i Biotechnologii (URPL).


Pod koniec maja otrzymał polskie uznanie dla toksyny botulinowej Ledipo.
Pod koniec maja otrzymał polskie uznanie dla toksyny botulinowej Ledipo.


Wcześniej w 2019 roku Hugel i austriacka firma farmaceutyczna Croma rozpoczęli testy fazy 3 BTX w Polsce i Niemczech. W 2020 roku firma wystąpiła o homologację w 11 krajach Europy.


W styczniu tego roku Hugel otrzymał rekomendację Heads of Medicines Agencies (HMA) do akredytacji Ledipo i rozpoczął wejście na europejski rynek BTX.


W tym samym miesiącu Hooghly’s Lettipo wygrało we Francji.


Dotychczas produkt BTX firmy jest licencjonowany w 10 krajach Europy, w tym w Polsce.


Hughes zamierza w przyszłym roku uzyskać licencję Lettipo w 36 krajach Europy.


W marcu Hugal wysłał pierwszą partię Lettipo do Francji i Austrii, gdzie został pierwszym koreańskim producentem BTX, który wprowadził BTX.


„Europa jest jednym z trzech głównych rynków BTX, a Chiny i Stany Zjednoczone dołączają do Europy jako kluczowy region dla globalnego wzrostu Hugela” – powiedział urzędnik Hugel. „Dzięki najszybciej rozwijającemu się wypełniaczowi z kwasem hialuronowym (HA) firmy Hugels na obecnym rynku europejskim, szukamy bardziej solidnego wzrostu (Letybo) w Europie”.

READ  To generalna klasyfikacja mistrzostw świata. Awansował Andrzej Stokana

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top