Gary Gensler wyjaśnia, czego można oczekiwać od SEC w sprawie regulacji dotyczących kryptowalut w USA – Bitcoin News Regulatory

Gary Gensler wyjaśnia, czego można oczekiwać od SEC w sprawie regulacji dotyczących kryptowalut w USA – Bitcoin News Regulatory

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, wyjaśnił, czego można oczekiwać od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w sprawie regulacji kryptowalut. „Mamy również silne uprawnienia Kongresu do korzystania z naszych wyłącznych uprawnień, które możemy przyznać ochronę inwestorów” – wyjaśnił.

Prezydent Gensler podkreśla prace SEC nad regulacją kryptografii

Prezes SEC Gary Gensler wyjaśnił, czego można oczekiwać od swojej agencji w sprawie regulacji kryptowalut w USA w czwartek w wywiadzie dla Yahoo Finance Live. Zapytano go: „Czego możemy oczekiwać od SEC w nadchodzących miesiącach na froncie regulacyjnym kryptowalut?”

Gensler odpowiedział: „Szeroko rzecz biorąc, społeczeństwo odniesie teraz korzyści z ochrony inwestorów wokół tych wielu dostawców usług… giełd, platform pożyczkowych, brokerów i dealerów”. Szef KPWiG wyjaśnił:

Tak więc my w SEC pracujemy w każdym z tych trzech obszarów – giełdy, kredyty, brokerzy – dealerzy – i rozmawiamy z uczestnikami branży o tym, jak przestrzegać lub modyfikować niektóre z zgodność.

Gensler podkreślił, że wielokrotnie powtarzał giełdom kryptowalut, platformom handlowym i platformom pożyczkowym: „Przyjdź i porozmawiaj z nami”.

Wyjaśnił, że SEC ma od Kongresu upoważnienie do zmiany niektórych zasad, aby lepiej chronić inwestorów, mówiąc:

Mamy również silne uprawnienia Kongresu do korzystania z naszych wyłącznych uprawnień, które możemy przyznać ochronę inwestorów.

Zauważył, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd może nawet szczegółowo opisać ujawnienie samego tokena, dodając, że być może nie wszystkie ujawnienia dotyczące emisji akcji danej osoby miałyby zastosowanie do emitentów kryptowalut.

„Ogólne korzyści płynące z wiedzy o pełnym i uczciwym ujawnieniu oraz o tym, że ktoś ich nie okłamuje… to niezbędna ochrona” – podkreślił szef SEC.

Jeśli chodzi o to, czego można oczekiwać od swojej agencji w zakresie regulacji kryptowalut, Gensler podzielił się również:

Przyglądamy się również tokenom, stablecoinom i monetom niestabilnym. Osobno prowadzimy rozmowy z regulatorami bankowymi oraz z naszymi przyjaciółmi i kolegami z CFTC.

„Bitcoin nie jest tokenem zabezpieczającym”, powtórzył, dodając, że w przypadku tokenów innych niż zabezpieczające SEC wyśle ​​informacje do CFTC i „współpracuje tak bardzo, jak to możliwe”. W czerwcu Gensler powiedział: Bitcoin to towar Ale nie będziemy komentować innych walut cyfrowych, w tym eteru (ETH).

READ  2 napoje zawierające kofeinę przekroczyły wymagania etykiety

Przewodniczący Naczelnej Rady Edukacji w maju zasugerował:jedna księga zasad„w celu regulacji kryptowalut. Ujawnił wtedy, że pracował nad protokołem ustaleń ze swoimi odpowiednikami z CFTC, zauważając, że byłaby to formalna umowa zapewniająca, że ​​handel aktywami cyfrowymi ma odpowiednie zabezpieczenia i przejrzystość.”

Po upadku kryptowalut Terra (LUNA) i Stablecoin Terrausd (UST), Gensler ostrzegł, że Wiele tokenów zawiedzie. Ostrzegł też inwestorów przedZbyt dobre by było prawdziweProdukty kryptograficzne po tym, jak pożyczkodawca kryptowalut Celsius Network zamraża wypłaty.

Obecnie Komisja Papierów Wartościowych i Giełd sonda w stopniach Celsjusza Z powodu decyzji o zamrożeniu kont. Firma kryptograficzna złożyła wniosek do ochrona przed upadłością zeszły tydzień. Regulator zapasów jest również Dochodzenie Czy Kwon Terraform Laboratories i UST.

Tagi w tej historii

Bitcoin nie jest bezpiecznyA regulacja szyfrówA Regulacja kryptowalutA Gary GenslerA Szyfr Gary’ego GensleraA System kodowania Gary’ego GensleraA Tokeny inne niż zabezpieczająceA SECA sek cftcA krzesło ponownieA głowa znowuA Regulacja enkodera na sekundę

Co sądzisz o komentarzach przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary’ego Genslera na temat regulacji kryptowalut? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Kevin, austriacki student ekonomii, znalazł Bitcoina w 2011 roku i od tego czasu jest misjonarzem. Jego zainteresowania dotyczą bezpieczeństwa Bitcoin, systemów open source, efektów sieciowych oraz skrzyżowania ekonomii i kryptografii.

kredyty fotograficzne: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Liv Radin

zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji lub poparcia jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com Nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani Firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *