Frances Tiafoe wygrywa Puchar Laver dla Team World | ATP .okrągły

Frances Tiafoe wygrywa Puchar Laver dla Team World |  ATP .okrągły

Franciszek Tiafoe łza szklanka Niedzielny tytuł Team World, oszczędzając cztery punkty meczowe, aby pokonać Team Europe Stefanos Tsitsipas 1-6, 7-6 (11), 10-8 i daje swojej drużynie zwycięstwo 13-8.

John McEnroeDrużyna wkroczyła w ostatni dzień trzydniowej imprezy w Londynie, wyprzedzając Mistrzów Europy 4-8. Jednak z każdym zwycięstwem równym trzem punktom w niedzielę, Team World odwrócił tabele w dobrym stylu, aby wygrać szklanka po raz pierwszy.

„Nie chcę zbyt dużo mówić, ponieważ chcę, aby impreza zaczęła się bardzo szybko. Ale chcę podziękować moim graczom” – powiedział McEnroe podczas ceremonii pucharu. „Przynieśli energię, wiarę i siłę. Chciałbym szczególnie podziękować mojemu bratu Patrickowi, mojemu zdrowemu umysłowi”.

Przed silnym tłumem na The O2 Tiafoe uratował cztery punkty meczowe w drugim dogrywce, zapewniając chwile magii w kluczowych momentach, aby wygrać po godzinie i 48 minutach.

Zwycięstwo Amerykanina wywołało sceny świętowania na ławce, gdy jego koledzy z drużyny wbiegli na kort, by objąć światowego numer 19, który z zachwytu upadł na ziemię.

„To niesamowite uczucie” – powiedział Tiafoe podczas przesłuchania w sądzie. „Nasz kapitan Johnny Mac jest zmęczony przegrywaniem … mówiąc, że musimy to zrobić w tym roku przy jego piątym podejściu. Przez cały tydzień przede mną powtarzałem, że to był nasz rok. Chłopaki się pojawili. Felix pokonał Novaka, Jacka i Felixa graliśmy też niesamowite duety. Udało nam się. Wszyscy razem, nie byłem sam. Wykazałem tyle serca, aby to zrobić. To jest wielkie. Będziemy świętować tę wielką noc.

wcześniej, Feliks Auger Eliassim Przeniósł Team World do jednego zwycięstwa, chwytając puchar, kiedy zdenerwował Team Europe Novak Djokovic 6-3, 7-6 (3).

Kanadyjczyk trafił na swoje miejsce zagrywki przez cały mecz, który trwał 1 godzinę 35 minut, otwierając ramiona przed byłym numerem 1 na świecie i zapewniając sobie pierwsze zwycięstwo nad Djokoviciem.

READ  Ash Barty wygrywa przełamujący suszę tytuł Australian Open

– Kilka razy byłem blisko, a ostatnio pokonałem tych wspaniałych mistrzów, więc wspaniale jest wygrać – powiedział Auger-Aliassime w swoim wywiadzie na boisku. „Zwłaszcza przed fanami na tej arenie i w Team World”.

W pierwszym meczu dnia Auger-Aliassime i Sock osiągnęli lepsze wyniki Matteo Berrettiniego A Andy Murray z Wielkiej Brytanii 2-6, 6-3, 10-8.

W zabawnej bitwie na O2 w Londynie Kanadyjczycy i Amerykanie zachowali nerwy, gdy miało to znaczenie, odnajdując pierwszy serwis i głęboki powrót w meczu, który zapewnił im zwycięstwo po godzinie i 37 minutach.

Seok zdobył teraz cztery punkty dla swojej drużyny, współpracując z Tiafu, aby pokonać Roger Federer A Rafael Nadal W finałowym meczu szwajcarskiej gwiazdy na poziomie rundy w piątek wieczorem.