Fleury pomaga Wildowi pokonać Penguins w prawdopodobnie ostatnim meczu przeciwko byłej drużynie

Był to prawdopodobnie ostatni mecz bramkarza przeciwko drużynie, z którą rozegrał swoje pierwsze 13 sezonów w NHL i trzykrotnie zdobył Puchar Stanleya. Fleury znajduje się w ostatnim sezonie dwuletniego kontraktu o wartości 7 milionów dolarów (średnia roczna wartość 3,5 miliona dolarów), który podpisał z Minnesotą 8 lipca 2022 roku, a po sezonie może zostać nieograniczonym wolnym agentem. 39-latek pozostaje niezdecydowany co do swojej przyszłości, czy będzie to oznaczało zakończenie kariery, czy szukanie innego zespołu, w którym mógłby grać na przyszły sezon.

Dla Fleury’ego był to pierwszy start od czasu, gdy 19 stycznia doznał kontuzji górnej części ciała.

Kirill Kaprizov strzelił gola i zaliczył asystę, w tym gola przyznanego po strzeleniu gola po 9:34 trzeciej tercji. Pochował odbicie backdoorem po strzale Zacha Bogosiana.

Pittsburgh zakwestionował przerwę w przegranej grze przed sekwencją punktacji, ale analiza wideo wykazała, że ​​nie doszło do przerwy i gol został zdobyty.

Matt Boldy i Jonas Brodin również strzelili gola i asystowali dla Minnesoty (23-23-5), która wygrała drugi mecz z rzędu.

Sidney Crosby strzelił gola, przedłużając swoją passę punktów do dziewięciu meczów, a Riley Smith strzelił także gola dla Pittsburgha (23-18-7), który wygrał dwa z rzędu. Alex Nedeljkovic obronił 27 razy.

Boldy podwyższył na 1:0 w pierwszej kwarcie po 12:57 po strzale z penisa i nadgarstka w grze w przewadze.

Smith zremisował na 1:1 po 2:54 drugiej kwarty, po tym jak Evgeni Malkin odbił krążek od bandy i znalazł go po uderzeniu między słupkami.

Brodin wyprowadził Minnesotę na prowadzenie 2:1 o 6:12, pokonując Krisa Letanga w walce na szachownicy i przenosząc krążek do bramki, aby wykonać szybki strzał nadgarstkiem.

Crosby zremisował na 2:2 po golu w przewadze w 1:01 trzeciej tercji, po tym jak Erik Karlsson podał mu lewą stronę pola karnego po jednorazowym rzucie. Crosby ma na swoim koncie 11 punktów (sześć goli i pięć asyst).

READ  De'Aaron Fox zdobywa 30 punktów i prowadzi Sacramento Kings do zwycięstwa nad Denver Nuggets

Fleury trzy razy z rzędu obronił piłkę w ostatniej minucie meczu i utrzymał prowadzenie, podczas gdy Pittsburgh miał przewagę 6 do 4 po rzucie Brodina, a Nedeljkovic został wyciągnięty jako dodatkowy napastnik.

Dziki napastnik Marcus Foligno opuścił boisko na początku trzeciej tercji z powodu nieujawnionej kontuzji.