De'Aaron Fox zdobywa 30 punktów i prowadzi Sacramento Kings do zwycięstwa nad Denver Nuggets

DENVER (AP) De'Aaron Fox miał 30 punktów, osiem asyst i osiem zbiórek, Domantas Sabonis dodał 20 punktów i 13 zbiórek, a Sacramento Kings podnieśli się z 16-punktowego deficytu w drugiej połowie i pokonali Denver Nuggets 102-98 w środę wieczorem w finale dla obu drużyn przed przerwą na All-Star NBA.

To drugie zwycięstwo Kings w ciągu pięciu dni nad Nuggets, którzy pokonali ich 135-106 w ubiegły piątek w Sacramento.

„Wiemy, że nasz los wciąż jest w naszych rękach, ale ostatecznie musimy na niego zasłużyć” – powiedział trener Kings Mike Brown. „A kiedy w sezonie pozostało mniej niż 30 meczów, sytuacja zaczyna się robić napięta i każdy mecz jest dla nas ważny”.

Po zdobyciu 40 punktów w przegranej poprzedniego wieczoru z Phoenix Suns, Fox zapoczątkował powrót swojej drużyny. W czwartej kwarcie zdobył 15 punktów, w tym jeden odcinek w ostatniej kwarcie z czasem 2:02, podczas którego zaliczył osobistą serię 8:0, która zamieniła jednopunktowy deficyt w siedmiopunktową przewagę.

Dla Foxa był to piąty mecz w tym sezonie, w którym zdobył co najmniej 15 punktów w czwartej kwarcie, co stanowi trzeci najwyższy wynik w lidze.

„Kiedy wszyscy na korcie i wszyscy na korcie z tobą mają do ciebie zaufanie, dzięki czemu możesz grać, nie mogę powstrzymać się od zaufania do siebie” – powiedział Fox. „Czasami sprawy nie układają się po mojej myśli. To dobrze, ale dziś wieczorem wszystko poszło po mojej myśli i udało nam się odnieść to zwycięstwo. „

Dla Sabonisa był to 37. mecz z rzędu, w którym zanotował co najmniej double-double. Harrison Barnes dodał dla Kings 20 punktów, wykonując sześć z dziewięciu prób oddania strzału.

Obrońca tytułu NBA, drużyna Nuggets, przystąpiła do meczu z rekordem 21 zwycięstw do 4 u siebie w tym sezonie, co stanowi drugi najlepszy wynik w lidze. Porażka była ich trzecią z rzędu, odpowiadającą ich najdłuższemu poślizgowi w sezonie.

READ  NHL odkłada 3 mecze w Senacie z powodu wybuchu COVID-19

Aaron Gordon zdobył 25 punktów i zebrał 15 zbiórek, co jest jego najwyższym wynikiem w sezonie w Denver. Nikola Jokic miał wyjątkowo zły wieczór, nie trafił 11 z 17 strzałów i zakończył mecz z 15 punktami, co stanowi jego najmniejszą liczbę bramek w meczu od 7 stycznia.

„Mamy teraz słaby punkt na plecach” – powiedział trener Nuggets Michael Malone. „W 82 meczach wydobędziemy z każdego to, co najlepsze, zarówno z drużyny z Sacramento, jak i z drużyn, które mogą znajdować się na dole rankingów. Nie ma dla nas łatwych nocy. „

Dzięki zimnemu strzelaniu i niechlujstwu Sacramento, które w pierwszej połowie trafiło 34,8% z gry i popełniło 11 strat, Nuggets objęli imponujące prowadzenie 62-46 w trzeciej kwarcie. Pod koniec tej kwarty prowadzenie spadło do trzech, a ustawienie Sabonisa na 4:56 przed końcem meczu dało Kings pierwsze prowadzenie w tym meczu.

W Denver zabrakło podstawowych obrońców Jamala Murraya (zapalenie kości piszczelowej) i Kentaviousa Caldwella-Pope'a (zapalenie ścięgna ścięgna podkolanowego). Murray jest drugim najlepszym strzelcem drużyny ze średnią 20,5 punktu na mecz i najlepszym strzelcem drużyny w rzutach za trzy punkty, a w tym sezonie 41,1% jego strzałów trafia zza łuku.

„Nie jesteśmy zdrowi” – ​​powiedział Malone. „Mamy najlepszą piątkę w lidze. W ostatnich trzech meczach nie graliśmy razem tej piątki. Myślę, że to coś więcej”.