Felix Auger-Aliassime broni Oscara Ottiego we Florencji | ATP .okrągły

Felix Auger-Aliassime broni Oscara Ottiego we Florencji |  ATP .okrągły

Feliks Auger Eliassim Wisiał twardo i podniósł mocny koniec w dół Oscar Otti W meczu otwarcia w czwartek w UniCredit Firenze odblokowany.

Pierwsze rozstawienie zostało zepchnięte do granic możliwości przed ukończeniem drugiej rundy 6-4, 6-7(2), 6-2 podczas imprezy ATP 250 we Florencji. Ooty awansował 1-3 w drugim secie, aby zremisować mecz, gdy Auger Aliassime miał problemy z utrzymaniem mocnego startu, ale Kanadyjczyk ponownie zaczął dyktować grę potężnym forhendem w decydującym momencie. W trzecim secie dwukrotnie złamał Ooty, by awansować do ćwierćfinału trzynastego sezonu.

– To był świetny początek – powiedział po meczu Auger-Aliassime. „Zagrałem świetnego pierwszego seta i do połowy drugiego seta, a potem czasami jest taka sytuacja w tenisie, trochę się denerwujesz. Oczywiście chciałbym zakończyć mecz w dwóch setach, ale najbardziej ważny [thing] Czy to, że udało mi się odbić, wrócić z dobrym tenisem w trzecim secie.

Auger-Aliassime wygrał 42 zwycięzców, w tym 13 asów, w swoim pierwszym meczu na ATP Head2Head przeciwko Ooty. 22-latek był zachwycony tym, jak jego intencja ofensywna zdołała zapewnić zwycięstwo pomimo pokonania drugiego seta.

„W ten sposób lubię grać swoją siłą, moją służbą, moimi zdolnościami fizycznymi” – powiedział Auger Eliassim. „Zawsze staram się iść naprzód. Tak trzymam się gry i tak gram. W dzisiejszych czasach próbowałem to zrobić. Poszło mi dobrze, czasami trochę tęsknię, ale to jest w porządku, to jest będzie lepiej.”

Wygrana to mocny początek ważnego tygodnia dla Auger Eliassim Finały Nitto ATP Możliwości rehabilitacji. Kanadyjczyk jest obecnie ósmy w Pepperstone ATP Live Race To Turin, ale skacze Taylor Fritz na siódme miejsce po dotarciu do półfinału we Florencji. Do awansu do tegorocznego finału sezonu wymagane jest siódme miejsce.

Następny przeciwnik Oger-Aliassime będzie we Włochy Brandon Nakashimapo tym jak Amerykanin przypieczętował wygodne 6-3, 6-4 zwycięstwo z Altug Celikbilek. Mecz ćwierćfinałowy będzie również ważny dla Nakashimy, który chce zwiększyć swoje szanse na awans Intesa Sanpaolo Next Generation ATP Finals Już drugi rok z rzędu. 21-latek jest obecnie szósty w Pepperstone ATP Live Race To Milan.

READ  Podsumowanie NFL: Miami Dolphins pokonał Buffalo Bills pomimo odmowy kopnięcia piłki | NFL

Lorenzo Mussetti />
Lorenzo Mussetti W pracy w czwartek. Źródło obrazu: Giampiero Sposito / FIT

wcześniej w czwartek, Lorenzo Mussetti Dał pokaz swoim fanom w swoim domu, wysyłając #NextGenATP Italian Bernabe Zapata Mirales 6-3, 6-0 ze wspaniałym otwarciem we Florencji.

Musetti wykazał pewność siebie we wszystkich aspektach swojej gry w meczu drugiej rundy podczas halowej imprezy ATP 250. Trzecie rozstawienie zachwyciło wrzaskliwy tłum licznymi zwycięzcami z klasą, którzy przypieczętowali zwycięstwo nad Zapata Miralles w zaledwie 69 minut.

Mussetti trafił zwycięzcę od 21 do ósmego dla Hiszpana w pierwszym spotkaniu pary na poziomie trasy. Dzięki tej wygranej Włoch osiągnął w tym sezonie szósty ćwierćfinał na poziomie turniejowym i trzeci na krytym korcie (po Rotterdamie i Sofii). 20-latek, który w znakomitym sezonie zaliczył także swój pierwszy tytuł ATP Tour w Hamburgu, zakwalifikował się do zawodów już w listopadzie. Intesa Sanpaolo Next Generation ATP Finals w Mediolanie drugi rok z rzędu.

Mustti spotka się Mackenzie McDonald W ćwierćfinale we Florencji po tym, jak Amerykanka pokonała kolejnego włoskiego #NextGenATP, Francesco Passaro, 6-4, 7-5. 79. rozstawiony MacDonald dwukrotnie przełamał Passaro w każdym secie, zdobywając 95-minutowe zwycięstwo i awansując do ćwierćfinału trzeciej rundy sezonu.