Eric Adams wąsko prowadzi w pierwszym wyścigu na burmistrza Nowego Jorku w pierwszym zestawie wyników rankingowego głosowania na wybór

Prezydent Brooklyn Borough Eric Adams wąsko poprowadził prawybory Demokratów w zaplanowanej pierwszej grupie Wyniki głosowania w wyborze rankingu Wydane we wtorek przez miejską radę wyborczą. Ale była komisarz ds. Oczyszczania miasta, Catherine Garcia, wkrótce zakończyła wstępne liczenie – które obejmowało tylko wczesnych i osobistych wyborców – z 48,9% w porównaniu do 51,1% dla Adamsa. Maya Wiley, prawniczka zajmująca się prawami cywilnymi, była trzecia w zestawieniu.

Nowe liczby nie obejmują ponad 120 000 nieobecnych kart do głosowania, które jeszcze nie zostały policzone, ale nacisk na górze daje wgląd w to, co może być niezwykle wąską końcową liczbą. Kolejna runda tabel ankietowych nie zostanie ogłoszona przez kolejny tydzień, a proces nie zostanie zakończony i zatwierdzony przez co najmniej dwa kolejne, co oznacza, że ​​przełomowe kampanie wkraczają w nową fazę niepewności – i nowojorscy Demokraci może być w szoku.

Adams wydał oświadczenie kwestionujące liczby po tym, jak ostatnie liczenie wykazało, że jego przewaga zmalała, ale nadal wyrażał przekonanie, że wyjdzie zwycięsko.

Liczba głosów oddanych tydzień temu wyniosła 799.827. Liczba ta wzrosła do 941.832 we wtorek. Suma obejmuje oczekujące przedterminowe głosowanie i głosy w dniu wyborów, które nie zostały jeszcze policzone. Valerie Vazquez Diaz, rzeczniczka Rady Wyborczej, powiedziała CNN, że do tej mieszanki nie dodano żadnych głosów nieobecnych.

Zarówno Garcia, jak i Adams zajęli się możliwością, że rankingowy system selekcji utrudniłby wczesne postępy Adamsa w ich wieczornych wystąpieniach wyborczych. Ale Adams w komentarzach w tym tygodniu skutecznie zaprezentował się jako zwycięzca. W zeszły wtorek ogłosił swoje zwycięstwo na imprezie na Brooklynie.

„Wiemy, że będzie to wielowarstwowe, a to jest pierwsze wczesne liczenie głosów – wiemy o tym. Wiemy, że będą dwójki, trójki i czwórki – wiemy o tym” – powiedział wtedy Adams. „Ale jest jeszcze jedna rzecz, którą wiemy. Naszym pierwszym wyborem jest Eric Adams” – powiedział New York City.

READ  Opinia: Kompleksowy plan klimatyczny UE informuje świat

Adams, we wstępnym liczeniu głosów pierwszego wyboru, wyprzedził Garcię i Williego odpowiednio o około 11 i 9 procent.

Garcia na swoim specjalnym wydarzeniu w zeszłym tygodniu wezwała kibiców i innych obserwatorów do cierpliwości i nadziei, że może zająć drugie i trzecie miejsce w rankingu.

W oświadczeniu wydanym niedługo po tym, jak Komisja Wyborcza podała nowe informacje, Garcia po raz kolejny połączył ostrożność z optymizmem.

„Nawet z dzisiejszym raportem z selekcji rankingowej wciąż czekamy na ponad 120 000 głosów nieobecnych i jesteśmy pewni, że jesteśmy na drodze do zwycięstwa” – powiedziała. „Po podliczeniu wszystkich głosów wiem, że wszyscy poprą kandydata Demokratów i właśnie to zamierzam zrobić. Nie możemy się doczekać ostatecznych wyników. Demokracja jest warta czekania”.

Kampania Wiley’a była mniej optymistyczna, ale ponownie poprosił wyborców o pozwolenie na odnowienie procesu. Wiley zajął drugie miejsce wśród głosów pierwszego miejsca w wstępnym liczeniu wieczoru wyborczego, ale Garcia wyprzedził go w tym wstępnym biegu procesu selekcji rang.

„Demokracja, jak powiedział John Lewis, to biznes. A nowojorczycy wzięli udział w jednym z centralnych aktów demokracji! Głosowali” – powiedział Willley we wtorkowym oświadczeniu. “Działali, gdy w przeważającej mierze zdecydowali się przyjąć rankingowy wybór głosowania. Powiedziałem w noc wyborczą, musimy pozwolić na kontynuację procesu demokratycznego i liczyć każdy głos, aby nowojorczycy zaufali naszej demokracji i naszemu rządowi. I wszyscy musimy poprzeć jego wynik ”.

Wyborcy Big Apple mieli możliwość zaszeregowania do pięciu z 13 kandydatów biorących udział w wyścigu. Ponieważ żaden kandydat nie wygrał wprost większości głosów preferencyjnych w zeszłotygodniowym głosowaniu, Rada Wyborcza miasta Nowy Jork ustala wybory wyborców, aby wyłonić zwycięzcę.

Wtorkowe oświadczenie zawiera tylko wyniki głosowania przedterminowego oraz głosowania w dniu wyborów. Karty do głosowania Absentee nie są uwzględnione w tym zestawieniu ze względu na przepisy stanowe. Zostaną uwzględnione w wynikach opublikowanych na początku przyszłego tygodnia

READ  Opinia: Najlepszy sposób, aby Stany Zjednoczone i inne demokracje poradziły sobie z Chinami

Od poniedziałku w całym mieście zwrócono 124 574 głosów Demokratów na nieobecnych – to więcej niż potrzeba, aby odwrócić wyścig. We wtorek upłynął również termin, w którym kartki do głosowania z pieczątką pocztową do dnia wyborów mają dotrzeć do biur urzędników wyborczych.

W tabelach głosowania dla wyboru rangi kandydat z najmniejszą liczbą głosów po początkowym liczeniu jest eliminowany, a wszystkie karty do głosowania na tego kandydata są ponownie przydzielane następnemu, najwyżej ocenionemu kandydatowi. Ten proces jest kontynuowany z pozostałymi kandydatami, dopóki nie zostanie dwóch, a zwycięzca zostanie określony na podstawie tego, kto otrzyma najwięcej głosów w tej ostatniej rundzie.

Były kandydat na prezydenta Andrew Yang, który we wtorek zajął czwarte miejsce w planowanych wynikach, potwierdził swoją kandydaturę na burmistrza w zeszłym tygodniu, mówiąc: „Nie będę burmistrzem Nowego Jorku”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top