EMEA Daily: Alegro odnotowuje 34% wzrost w 2021 r.

W dzisiejszych wiodących wiadomościach z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki rosyjska inwazja na Ukrainę wywołała ponad 242 miliony dolarów na rynku kryptowalut, podczas gdy Alegro, jeden z największych europejskich serwisów e-commerce, ogłosił, że jego przychody przekroczyły prawie 34%. Rok w porównaniu do 2020 roku.

Ponadto, zamożni finansiści zebrali 8,9 miliona dolarów w rundzie finansowej serii A, a Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega Wielką Brytanię, że kontrolowanie krajowego systemu finansowego rodzi pytania dotyczące jego konkurencyjności. Przywódcy Unii proponują zmianę proponowanej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), ponieważ dotyczy ona amerykańskich firm technologicznych.

Konflikt na Ukrainie prowadzi do likwidacji kryptowalut o wartości 242 mln USD

Inwazja Rosji na Ukrainę pogrążyła w rynku kryptowalut ponad 242 miliony dolarów. Coindesk ogłosił, że większość tych likwidacji to 72 miliony dolarów w kontraktach futures monitorowanych przez bitcoin, a następnie 70 milionów dolarów w kontraktach futures na eter.

Całkowita kapitalizacja rynkowa Crypto spadła o prawie 7,8% we wczesnych godzinach azjatyckich, powiedział Coindesk. Bitcoin spadł o prawie 8%, podczas gdy kontrakty terminowe na akcje w Azji i Europie spadły średnio o 1,5%.

Polska firma e-commerce Alegro odnotowała 34% wzrost w 2021 r.

Allegro, jeden z największych serwisów e-commerce w Europie, podał, że jego przychody osiągnęły w ubiegłym roku 5,35 miliarda polskich automatów (około 1,3 miliarda dolarów), co stanowi wzrost o prawie 34% w porównaniu do 2020 roku.

Polska firma z 13,5 mln klientów i silnym konkurentem Amazon.com w Polsce przewiduje, że powtórzy tempo wzrostu w 2022 roku.

Francuski startup Finery pozyskuje 9 milionów dolarów z serii A na odbudowę prywatnego banku

Wealth Aggregator Finary zebrało 2,9 miliona dolarów (2,4 miliona dolarów) zaledwie 8,4 miliona w rundzie finansowej serii A (மில்லியன் 8 milionów) zaledwie kilka miesięcy po rundzie siewnej z maja 2021 roku.

Firma zapowiedziała, że ​​kapitał zostanie wykorzystany do stworzenia prywatnego banku i dostarczenia narzędzi w rękach zamożnych inwestorów.

Rosebank działa „normalnie” podczas ukraińskiej inwazji

Francuskie Towarzystwo Bankowe General poinformowało, że jego rosyjska jednostka Rosbank została otwarta w czwartek (24 lutego) podczas rosyjskiej okupacji Ukrainy i poinformowała, że ​​będzie przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów.

Rosyjskie czołgi i wojska lądowe wkroczyły na Ukrainę i zaatakowały stolicę, Kijów i kilkanaście innych miast za pomocą nalotów.

READ  Staw Wilkeshire chroni las. Jak wygląda życie w górach Baiskadi?

MFW ostrzegł przed decyzją Wielkiej Brytanii o unieważnieniu unijnych reguł fiskalnych.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) ostrzegł Wielką Brytanię, że deregulacja krajowego systemu finansowego budzi obawy o rolę Banku Anglii (BoE) w konkurencyjności.

W 94-stronicowej ocenie stabilności finansowej Wielkiej Brytanii MFW powiedział, że spodziewa się poprawy swojej siły, ale istnieje nacisk na polityki mające na celu poprawę konkurencyjności brytyjskiego systemu finansowego.

HandCash App Circle integruje narzędzia do tkanin i zapewnia doładowania

Bitcoin Satoshi Vision (PSV) ogłosiło partnerstwo z Hand Wallet, firmą zajmującą się portfelem handlowym, oraz platformą płatniczą Circle and Fabric, kanadyjską firmą Fintech.

Firma poinformowała, że ​​HandCash połączył obie firmy z projektem systemu Fiat Ramps.

Serwis zestawów posiłków Ghosto Lands $ 230M

Bloomberg w czwartek (24 lutego) ogłosił, że otrzymał 230 milionów dolarów finansowania od inwestorów kierowanych przez brytyjską firmę produkującą zestawy spożywcze Gousto Japan’s SoftBank Vision Fund 2.

Firma, znana z czerwonych pudełek z przepisami, dostarcza użytkownikom wszystkie składniki potrzebne do przygotowania domowych posiłków w odpowiednich proporcjach. Te przepisy zostały stworzone przez zespół kucharzy, a wybór dań jest aktualizowany co tydzień.

Ustawodawcy amerykańscy wzywają UE do zmuszenia UE do zmiany przepisów dotyczących rynków cyfrowych

Dwustronny panel 30 prawodawców wzywa prezydenta Joe Bidena, aby przekonał przywódców UE do zmiany proponowanej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), która „niesprawiedliwie atakuje amerykańskie firmy technologiczne”.

W swoim liście ustawodawcy, na czele z przedstawicielami USA Susan Delphine i Darin Lahoud, stwierdzili, że „proponowane przez UE podejście do promowania konkurencji między platformami cyfrowymi nieuczciwie atakuje amerykańskich pracowników poprzez traktowanie niektórych amerykańskich firm technologicznych jako „słuchaczy” na podstawie dyskryminacja”. Ograniczenia. ”.

Vestager z UE chce, aby unijne przepisy cyfrowe inspirowały innych

We wtorek (22 lutego) Margaret Vestager, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, mówiła o znaczeniu prawa UE regulującego strony cyfrowe dla studentów prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz o tym, jak inne kraje podzielają podobne pomysły i przestrzegają podobnych zasad . .

Vestager powiedziała, że ​​UE zdaje sobie sprawę, że kilka kluczowych witryn pełni funkcję strażników większości Internetu. Na tych strażnikach ciąży szczególna odpowiedzialność za działanie uczciwe i przypominanie strażnikom, że prawo dotyczące rynków cyfrowych wiąże się z wielką odpowiedzialnością z wielką mocą.

READ  Westinghouse nadal inwestuje w Polsce | wiadomości krajowe

Niemiecka platforma dostawcza Carla zbiera 3,8 mln USD

Niemiecki start-up zajmujący się dostawami Carla zebrał 3,8 miliona dolarów w funduszach pre-seed i wprowadził procesor zaprojektowany w celu usprawnienia dostaw i zapewnienia przejrzystości dla e-zamówień.

Według współzałożyciela Carli, Philipa Patrocka, berlińska firma, która została założona w zeszłym roku, oferuje platformę kontaktu z klientem, która pomaga sprzedawcom uczynić zakupy wygodniejszymi.

Szef brytyjskiego otwartego banku wzywa organy regulacyjne do usprawnienia i przyspieszenia technologii

Szef brytyjskiego systemu otwartej bankowości wezwał organy regulacyjne do przyspieszenia wprowadzania technologii. Charlotte Croswell, szefowa Open Banking Implementation Entity (OBIE), powiedziała, że ​​uproszczenie zasad powinno być priorytetem.

OBIE zostało stworzone przez brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) w celu zapewnienia programistom interfejsów programowania aplikacji, infrastruktury danych i bezpieczeństwa, aby mogli korzystać z tej technologii.

Nowe prawo UE dotyczące danych może zmusić amerykańskie firmy do udostępniania większej ilości danych

Komisja Europejska w środę (23 lutego) zaproponowała nowe przepisy uzupełniające dane regulujące obecnie obowiązujące prawo. Proponowana ustawa o danych jest drugą poważną inicjatywą prawną, która pojawiła się w wyniku europejskiej strategii w zakresie danych, której celem jest podniesienie pozycji lidera UE w regulowaniu społeczności opartej na danych.

Chociaż proponowane przepisy nie mają na celu ograniczenia zdolności dużych firm technologicznych do gromadzenia danych generowanych w Europie, przepisy te mogą zmusić je do udostępniania większej ilości danych przedsiębiorstwom i konsumentom z UE.

Ukraina zapobiega wypłatom, przestaje korzystać z cyfrowych portfeli

Po ogłoszeniu stanu wojennego na Ukrainie bank centralny zawiesił tamtejsze rynki walutowe, wstrzymał obieg wszystkich obligacji, wycofał ograniczoną gotówkę oraz korzystanie zarówno z waluty elektronicznej, jak i portfeli cyfrowych.

Gdy wojska rosyjskie wkroczyły do ​​kraju, Narodowy Bank Ukrainy podjął szereg tymczasowych postanowień, w tym codzienną wypłatę gotówki w wysokości 3 339,13 USD oraz wstrzymanie transakcji w walutach cyfrowych.

ECOMMPAY Partnerzy z normą rozszerzania międzynarodowych ofert wypłat

READ  Netflix uruchamia trzy gry casual tylko dla członków w Polsce, Włoszech i Hiszpanii - TechCrunch

Standard, globalny dostawca płatności, nawiązał współpracę z międzynarodową usługą płatniczą ECOMMPAY, aby zaoferować sprzedawcom „system zamkniętej pętli” dla płatności międzynarodowych.

Nium oferuje globalne rozwiązania w zakresie płatności i wydawania kart oraz dokonuje płatności w ponad 100 lokalnych walutach dla firm w 190 krajach. Dzięki partnerstwu ECOMMPAY będzie mógł dokonywać płatności bezpośrednio na konta bankowe handlowców, korzystając z preferowanego kraju i bezpiecznej sieci lokalnej.

Zilch CEO o tym, dlaczego BNPL potrzebuje restrukturyzacji

Kup teraz, korzystanie z usług postpaid (BNPL) eksplodowało w ciągu ostatnich kilku lat, a coraz więcej konsumentów odrzuca możliwość płacenia za zakupy detaliczne w wielu ratach. Ten boom stworzył również silną konkurencję w przestrzeni BNPL, ponieważ uznani gracze konkurują z nowymi konkurentami o miejsce przy stole.

Jako samodzielny dyrektor generalny Zilch Philip Belamant opracował produkt BNPL 2.0, który wypełnia luki tworzone przez tradycyjne karty kredytowe i produkty BNPL pierwszej generacji dostępne obecnie na rynku.

PiggyVest dąży do zwiększenia oszczędności konsumentów i inwestycji w „środowisku niskiego zaufania” Nigerii

Niewiele start-upów FinTech z wirusowych postów na Twitterze, ale w 2015 r. Nigeryjska kobieta, która otworzyła drewniane pudełko, napisała na Twitterze, że zaoszczędziła 1000 naira (około 5 USD) dziennie. Tweet wywołał dyskusję na temat rozwiązania oszczędnościowego dla Nigeryjczyków, z których większość miała kilka kont bankowych, ale nie używała ich do oszczędzania pieniędzy.

„Mój współzałożyciel przyniósł tweet na nasz czat grupowy, który wywołał rozmowę o cyfrowym drewnianym pudełku dla młodych Nigeryjczyków. [will] Zobacz, ”odunayo Eweniyi, współzałożyciel i dyrektor generalny internetowej platformy oszczędnościowo-inwestycyjnej PiggyVest, powiedział PYMNTS.

——————————

Nowe dane PYMNTS: Otwarcie rachunku i obsługa kredytowa w środowisku cyfrowym

O: Czterdzieści dwa procent konsumentów w USA jest bardziej skłonnych do otwierania rachunków w FI, co ułatwia automatyczne udostępnianie danych bankowych podczas rejestracji. Badanie PYMNTS Otwarcie rachunku i obsługa kredytowa w środowisku cyfrowymPrzebadali 2300 konsumentów, aby zbadać, w jaki sposób FI wykorzystują Open Bank do angażowania klientów i tworzenia lepszych doświadczeń związanych z otwieraniem rachunków.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top