Elon Musk sprzedaje kolejne 3,6 miliarda dolarów w akcjach TSLA, aby sfinansować klęskę Twittera

Elon Musk sprzedał kolejną transzę akcji Tesli, tym razem za 3,6 miliarda dolarów, w związku z trwającym chaosem wokół jego przejęcia na Twitterze. Sprzedaż została ogłoszona o godz Złóż formularz 4 w SEC Środowa noc.

Sprzedaż dotyczy około 22 milionów akcji TSLA sprzedanych w ciągu ostatnich trzech dni sesyjnych, po cenach akcji od 156 do 176 USD. Akcje TSLA spadły w tym okresie o około 20 punktów, tracąc ponad 10% swojej wartości.

Ten spadek doprowadził do pojawienia się piżma Stracił tytuł najbogatszego człowieka na świecieprzezwisko, które miał Pierwszy zakupiony na początku 2021 roku. Zastąpił go Bernard Arnault, dyrektor generalny grupy dóbr luksusowych LVMH.

Wczoraj Musk użył Twittera, aby uspokoić akcjonariuszy Tesli, że tak „Długoterminowa korzyść” z posiadania Twittera. Teraz wiemy, że w tamtym czasie sprzedawał dziesiątki milionów akcji.

To nie pierwszy raz, kiedy Musk sprzedał akcje TSLA, odkąd po raz pierwszy ogłosił swoją ofertę przejęcia Twittera. Pierwszy był W zeszłym roku w grudniu Po przeprowadzeniu ankiety na Twitterze, czy powinien kupić firmę, stwierdził, że sprzedał prawie tyle swoich udziałów w Tesli, aby sfinansować zakup.

Ale to nie jedyny raz, kiedy powiedział, że zakończył sprzedaż akcji Tesli związanych z przejęciem Twittera. Informowaliśmy o tym w sierpniu Sprzedaje akcje o wartości 6,9 miliarda dolarówpo czym wyraźnie powiedział „tak”, gdy zapytano go, czy jest „przeceniony”.

Następnie Musk trafił do sprzedaży Kolejne 3,9 miliarda dolarów w akcjach w listopadziePo tych wszystkich wypowiedziach. Powiedz personelowi Twittera na spotkaniu all-inclusive Było to konieczne, aby „uratować” witrynę.

Dzisiejsza sprzedaż jest czwartą dużą sprzedażą akcji Tesli Musk związaną z przejęciem, która obecnie wynosi około 16 miliardów dolarów. Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów, pomimo uzyskania dodatkowego finansowania w postaci Twittera pożyczki ze źródeł zewnętrznych. Pożyczki te mają całkowity rachunek odsetkowy w wysokości około 1 miliarda dolarów rocznie – znaczny koszt dla firmy, która do tej pory traciła około 200 milionów dolarów na kwartał, jednocześnie ogólnie zarządzając.

READ  Duży spadek zapasów destylatów podnosi ceny ropy

Chociaż nie znamy aktualnej sytuacji finansowej Twittera, ponieważ jest on teraz prywatny, dostępne sygnały zewnętrzne wskazują na kłopoty. on tam był Gwałtowny spadek wpływów z reklama reklamodawcy usuwają reklamy z platformy, a ruch z komputerów stacjonarnych do oprogramowania do zarządzania reklamami spada nawet o 85%.

Pomiędzy dodatkowymi kosztami dla Twittera a spadkiem przychodów, wydaje się, że Musk dostrzegł potrzebę uwolnienia większych funduszy dla swojej nowej firmy. Chociaż nowa płatna opcja weryfikacji na Twitterze może stanowić część tych przychodów, jest mało prawdopodobne, aby miała ona duże znaczenie w porównaniu z dodatkowym długiem i utratą dochodów, z którymi boryka się obecnie Twitter.

W przeszłości Musk wielokrotnie powtarzał, że będzie ostatnią osobą, która sprzeda akcje Tesli.

Weź elektryczny

Wczorajsza wiadomość, że akcjonariusze Tesli „skorzystaliby na dłuższą metę” z posiadania Twittera przez Muska, sprawiła, że ​​zaczęliśmy się zastanawiać: „ale jak?Z perspektywy czasu prawdopodobnie miało to coś wspólnego z przygotowaniem akcjonariuszy na dzisiejszą zapowiedź dużej sprzedaży akcji.

W części Electrek’s Take tego artykułu (którą A Zachęcamy wszystkich do lektury), Fred wspomniał o komorze echa, którą Musk zbudował wokół siebie, i że nawet superfani, których wpuścił do tej komory, zastanawiają się obecnie, czy Musk nadaje się do prowadzenia Tesli.

Z pewnością wydaje się być rozproszony, spędzając zbyt dużo czasu na kwestiach związanych z Twitterem, a bardzo mało na kwestiach związanych z Teslą. A teraz więcej akcji Tesli jest sprzedawanych „Dorzuć śmieci na TwitterzeFred napisał bardzo zwięźle, że wywiera to presję na akcje Tesli, przez co trudno uwierzyć, że przejęcie Twittera pomaga akcjonariuszom TSLA lub misji Tesli jako całości.

My w Electrek jesteśmy wyraźnie zainteresowani rewolucją pojazdów elektrycznych, ponieważ jest to jeden z najważniejszych sposobów na dekarbonizację społeczeństwa. W związku z tym wspieramy misję Tesli i wierzymy, że lider w dziedzinie elektryfikacji pojazdów musi mieć kompetentne przywództwo, które zwraca uwagę na potrzeby firmy.

READ  Jak "zapalić" okna i szyby "tajnym składnikiem" - spray do czyszczenia gospodarstw domowych

Oczywiście jest to odwracanie uwagi Uszkodzenie wizerunku firmy w oczach opinii publicznej i chcielibyśmy, aby mniej odwracało uwagę od jazdy Tesli.

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. jeszcze.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top