Stojaki pozbawione ubrań w całej Wielkiej Brytanii, gdy Brytyjczycy pędzą do paniki przed zakupami przed Bożym Narodzeniem Nowości

Kryzys podaży w Wielkiej Brytanii został spotęgowany przez głębokie zaniepokojenie problemami z łańcuchem dostaw, rosnącymi rachunkami za energię i niedoborami personelu, co skłoniło miliony mieszkańców do zaopatrywania się w świąteczne artykuły pierwszej potrzeby przed Bożym Narodzeniem, pozostawiając puste półki.

Około ośmiu milionów Brytyjczyków nie było w stanie kupić podstawowych artykułów spożywczych przez dwa tygodnie między 22 września a 3 października, podczas gdy jeden na sześciu stwierdził, że ma trudności ze znalezieniem mniej niezbędnych artykułów, zgodnie z danymi śledzonymi przez Urząd Statystyczny (ONS).

Dwie trzecie brytyjskich kupujących ankietowanych przez magazyn detaliczny The Grocer było zaniepokojonych lub bardzo zaniepokojonych perspektywą niedoborów żywności i napojów w okresie Bożego Narodzenia.Również na rt.com
Premier Wielkiej Brytanii Johnson spodziewa się, że kryzys paliwowy, gazowy i żywnościowy potrwa do Bożego Narodzenia


Mówi się, że setki tysięcy brytyjskich konsumentów zarezerwowało terminy świątecznych dostaw. Prawie 22 000 miejsc zostało zarezerwowanych do pory lunchu pierwszego dnia po udostępnieniu terminów przez sieć supermarketów Waitrose w zeszłym tygodniu.

Wielka Brytania boryka się z serią poważnych kryzysów z powodu niedoborów dostaw przypisywanych kilku czynnikom, w tym pandemii Covid-19, wysokim cenom gazu oraz naruszeniu stosunków handlowych i pracy z Unią Europejską.

W zeszłym tygodniu Londyn wezwał wojsko do pomocy władzom w złagodzeniu kryzysu paliwowego poprzez zapewnienie żołnierzy i transportu w celu dostarczenia przesyłek na stacje benzynowe po tym, jak wiele punktów sprzedaży zabrakło z powodu paniki podczas zakupów.

Wcześniej rząd Wielkiej Brytanii wydał ponad 10 000 trzymiesięcznych wiz kierowcom cystern paliwowych i ciężarówek z żywnością, a także robotnikom zajmującym się drobiem. Ten ruch został podjęty w celu zaradzenia poważnemu kryzysowi zatrudnienia, który miał ogromny negatywny wpływ na sprzedawców detalicznych żywności, sieci fast foodów i dystrybutorów paliw.

Aby uzyskać więcej historii o ekonomii i finansach, odwiedź RT .Dział Biznesowy

READ  Jak przygotowywałem się do pierwszego rejsu w erze Covid, żeby bezpiecznie żeglować

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top