Detroit Lions ogłuszyli Patricka Mahomesa z Kansas City Chiefs na otwarcie sezonu

KANSAS CITY, Missouri (AP) – W czwartek wieczorem drużyna Lions wjechała na hałaśliwy stadion Arrowhead, gdy prawie niepokonani Kansas City Chiefs próbowali rozpocząć swoją ostatnią obronę tytułu Super Bowl zwycięstwem, udowadniając, z czego słynie trener Detroit Dan Campbell w sercu Długo uciskany przywilej.

„To elastyczny zespół” – powiedział Campbell. „Jesteśmy stworzeni, aby radzić sobie z niektórymi rzeczami”.

Teraz to też wszyscy wiedzą.

W jasnych światłach meczu otwierającego sezon NFL Jared Goff rzucił na 253 jardy i przyłożył, debiutant Lions David Montgomery zdobył zielone światło w końcówce meczu, a Detroit utrzymało zwycięstwo 21-20 nad Chiefs. .

„Spodziewaliśmy się, że wygramy ten mecz” – powiedział Campbell, który w swoim pierwszym sezonie wygrał tylko trzy mecze, ale rok temu poprowadził Lions do ośmiu zwycięstw w ciągu ostatnich 10 meczów, kiedy to osiągnęli bilans 9-8 i o włos nie dotarli do play-offów. „Przyjechaliśmy tutaj, wiedzieliśmy, co musimy zrobić, wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo i zrobiliśmy to. Wygraliśmy”.

ul.Amon-Ra Brown zdobył sześć chwytów, zdobywając 71 jardów i strzelił gola, a debiutant Lions Brian Branch oddał wybór w pierwszej rundzie Patricka Mahomesa po pierwszych 50 jardach i zdobył kolejne przyłożenie, pomagając Detroit przerwać passę ośmiu zwycięstw Chiefs w pierwszym tygodniu.

Lions również przełamali poślizg po pięciu meczach na początku sezonu.

„W ten sezon włożono dużo pracy i chcesz zacząć od zdobycia głównej nagrody, i zrobiliśmy to dzisiaj” – powiedział Goff. „Nie graliśmy najlepiej w ataku, myślałem, że obrona trzymała nas w dobrej formie. grę, ale znaleźliśmy sposób.

Zespół Lions próbował dobiec do mety, gdy podanie Goffa z czwartej próby w pobliżu pomocy zostało zablokowane na 2:30 przed końcem, co dało Chiefs szansę. Ale coś schrzanili: Kadarius Toney stracił potencjalne 20 jardów, odezwano się po głębokim dokończeniu, aby się chwycić, Skyy Moore stracił podanie, a falstart sprawił, że Mahomes uderzył z czwartej pozycji i 25.

READ  NHL 2022-23 Stanley Cup Playoffs Szanse i przewidywane tabele

Kiedy nie został ukończony i Detroit przejęło kontrolę, Montgomery pobiegł po pierwszą próbę, a Lions zabrakło czasu.

Mahomes zakończył podaniem na odległość 226 jardów i dwoma przyłożeniami, mimo że jego podopieczni oddali znaczną liczbę podań. Był także głównym zawodnikiem drużyny Chiefs, której samookaleczenia okazały się nie do pokonania.

„Muszę być lepszy” – powiedział Mahomes.

Przed meczem w Kansas City panowały równe oczekiwania i niepokoje, gdy drużyna Chiefs świętowała w czasie pandemii swój dawny Puchar Lombardii, a w uroczystościach mogło wziąć udział jedynie około 18 000 fanów.

Setki osób zaczęły opuszczać parkingi na stadionie Arrowhead na 14 godzin przed czwartkowym rozpoczęciem, a komisarz NFL Roger Goodell dołączył do nich wraz z około 80 000 innych osób, aby zobaczyć, jak drużyna Chiefs podnosi swój ostatni sztandar mistrzowski.

Takie było oczekiwanie. Obawy wynikały z nieobecności Chiefsa Travisa Kelseya i kolegi All-Pro Chrisa Jonesa, któremu właśnie odmówiono kontraktu. Spodziewano się, że w ataku defensywnym nie dojdzie do pierwszej bramki, ale Kelsey miał wątpliwości dopiero od wtorku, kiedy na ostatnim pełnym treningu przed meczem przeprostował kolano.

„Po prostu nie czułem się dobrze” – powiedział trener Chiefs Andy Reid. Nie miałem zamiaru go tak wystawiać i był ze mną szczery”.

Rok temu Detroit strzeliło swojego pierwszego gola w starciu pomiędzy dwoma najgorętszymi atakami w lidze. Goff skorzystał z czystej kieszeni, częściowo dzięki Jonesowi siedzącemu na skrzydle boiska, aby zejść po boisku i znaleźć St. Browna po podaniu z 9 jardów.

Chiefs odpowiedzieli, gdy Mahomes znalazł pięciu różnych skrzydłowych na długich dystansach, z których ostatnim był debiutant Rashee Rice, który odpokutował za poprzednie przyłożenie, wykonując krótkie podanie po przyziemieniu, aby zakończyć grę na 7 niszczycielach.

I tak pozostało, dopóki Campbell nie podjął wątpliwej decyzji pod koniec pierwszej połowy.

READ  Blue Jays wprowadzają nowe bilety za 20 USD na „Outside Area”

Chiefs zmierzyli się z czwartą i drugą pozycją w środku pola, ale wezwano ich do utrzymania tej pozycji i zamiast ją odrzucić, Campbell zdecydował się ich odepchnąć. Mahomes odpowiedział trzecim i 17 trafieniem markiza Valdesa Scantlinga po przyziemieniu z 24 jardów. Dodał podanie z 26 jardów do Justina Watsona, a następnie uderzył Blake’a Bella krótkim rzutem niszczycielskim, dając Chiefs prowadzenie 14-7 do przerwy.

W miarę jak w drugiej połowie ofensywa Lions nadal rosła, obrona wzmocniła się. Branch złapał podanie, które odbiło się od rąk Tony’ego i znalazł zaledwie 50 metrów trawy oddzielającej go od pola punktowego i wyrównał wynik na 14.

Do tego momentu Mahomes w ponad pięciu meczach rozpoczynających sezon wykonał 20 podań bez przechwytu.

Chiefs strzelili dwa gole z gry, ale zmarnowane okazje na przedostanie się do pola końcowego okazały się kosztowne. Lions podążyli za drugim kopnięciem Harrisona Butkera, pokonując 75 jardów, dwukrotnie kontratakując po trzeciej próbie, a Montgomery zamknął bramkę po przyziemieniu z 9 jardów, co dało Detroit na dobre prowadzenie.

„Lwy wykonały świetną robotę. Wykorzystały pewne rzeczy i musimy je naprawić” – powiedział Reed. „Podobała mi się agresywność w defensywie. Było kilka dobrych rzeczy w ataku. Musimy po prostu być bardziej konsekwentni.”

kończy się linia

Marvin Jones z drużyny Lions nie wykorzystał dobrej okazji do zdobycia gola w drugiej kwarcie, kiedy Trent McDuffie strzelił piłką głęboko w pole Kansas City. Była to pierwsza porażka weterana odbierającego w jego 12-letniej karierze, po której zaliczył 563. przyłożenie, co stanowi najdłuższą passę w lidze NFL.

Najświeższe w temacie KELCE

Kelsey miał siniak na kości i obrzęk kolana, chociaż badania po urazie nie wykazały uszkodzeń więzadeł. W czwartek wcześnie rano odbył trening, aby sprawdzić, czy będzie w stanie poruszać się wystarczająco dobrze, aby grać, ale trener drużyny Red and Chiefs, Rick Burkholder, zdecydował się dać Kelseyowi czas na regenerację przed następnym meczem 10 dni później.

READ  Policja szuka szefa Kansas City Rushiego Rice’a

urazy

Lions: Branch, pierwszy od 1967 roku zawodnik, który w swoim debiucie w Lions wybrał 6, opuścił boisko ze skurczami w ostatniej akcji trzeciej kwarty. … DT Levi Onwuzurike kulał wraz z trenerami na około 12 minut przed końcem meczu.