8 maja, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Darius Trojovis nie jest już wiceprezesem Sądu Okręgowego w Warszawie

Darius Trojovis nie jest już wiceprezesem Sądu Okręgowego w Warszawie – dowiedział się dziennikarz RMF FM Patrick Mikelsky. Sędzia złożył rezygnację, co zaakceptował minister sprawiedliwości Gbigno Geopro.

Darius Drojevich złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Sądu Okręgowego w Warszawie. Otrzymał go minister sprawiedliwości Gbigno Geopro.

Drojevich jest sędzią Często bywał na dodatkowych posiedzeniach komisji nowej Krajowej Rady Sądownictwa. To pozwoliło mu zarobić 20 000 miejsc.

W serii wydawnictw ujawnił dziennikarz RMF FM Patrick Michelsky, Jak niektórzy członkowie nowej KRS przefiltrowali budżet rady – w nieznanym stopniu – zwołując zdalne posiedzenia komisji. Pobrali za to dodatkową opłatę. Praktykę zniweczyły zmiany w regulaminie Lesska Masoora, byłego prezesa Sądu Krajowego. Przewodniczący zezwolił mediom na udostępnianie mediom protokołów z posiedzeń grupy za pośrednictwem publicznej informacji.

W połowie stycznia Krajowa Rada Sądownictwa usunęła Lesska Mussoorie ze stanowiska. Ostatecznie jednak on sam zrezygnował ze stanowiska. 29 stycznia wybrano jego następcę Pave zmieniło się w Stirna.

READ  BORUCIA - Bayern: Lewandowski z celem, zbliża się historia