Obrona Geopro Thaddeusa Rydzika. O jego eksperymencie: „Inwazja i inwigilacja. Pochodzenie reżimu Ugasenki” Polityka

Watchdog Polka Stowarzyszenie Sieci Obywatelskiej ks. Od 2016 roku stara się ustabilizować założoną fundację. Thaddeus Wrightsick Udzielono informacji o tym, jak wydawać publiczne pieniądze. Jak opisuje stowarzyszenie, fundacja działa od prawie roku Wrightsick Żądanie nie zostało odebrane. Lux Veritadis udzielił częściowej odpowiedzi dopiero po ponownym złożeniu skargi i wniosku. Ostatecznie stowarzyszenie złożyło wniosek Kancelaria adwokacka Zawiadomienie o przestępstwie. Prokuratura Generalna nie znalazła jednak śladów działalności zabronionej.

Obejrzyj wideo
Dlaczego Piesowi łatwiej jest radzić sobie z lewakami niż Geopro?

Sąd uchylił decyzję o zawieszeniu postępowania. Po powrocie do kancelarii adwokackiej, Pewnego razu Nie znaleziono jeszcze podstawy do dochodzenia. W związku z tą decyzją przedstawiciele Towarzystwa Strażnica Polka zdecydowali się pozwać Fundację Ritzik w trybie subsydiarnym (w sprawie prywatnej jako pokrzywdzony). W czwartek 29 kwietnia o. Rydzyk stawił się w sądzie, ale nie udzielił wyjaśnień i będzie musiał stawić się ponownie. Akt oskarżenia nie został jeszcze odczytany.

Na krótko przed procesem ojciec Wrightsick atakuje psa stróżującego. „Jak akcja Lenina”

Geopro na procesie o. Ridziga: Tu nie chodzi o sprawiedliwość i prawo, ale o prześladowania i inwigilację

piątek W Radio Marija Spór prawny między Strażnicą Polka a Fundacją Lux Veritadis skomentował Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Gbigno Geopro.

Jest oczywiste i jasne, że jest to kwestia daleko idąca. Podejmowane są instrumentalne i bezpodstawne próby zaangażowania sądów karnych w nękanie osób szanowanych i szanowanych w Fundacji i w wielu środowiskach. Działania te są przeprowadzane precyzyjnie, pokazując, że są one wywoływane przez stygmatyzację, napaść, zniszczenie i oskarżenia o popełnienie przestępstwa.

– powiedział lider Jedność polski.

„Mamy do czynienia z wydarzeniem, w którym firmy finansowane ze źródeł zewnętrznych poza Polską wykonują zadania powierzone im przez sponsorów, którzy udzielają gwarancji finansowych na funkcjonowanie tych firm” – zasugerował Geopro. Dodał, że firmy takie często „wykazują się nadmierną szybkością w naruszaniu określonych w ustawie ograniczeń prawa dostępu do informacji publicznej”. Jako przykład dla ofiary w opisywanych przez siebie procedurach przytoczył założenie „Lux Veritadis”.

READ  Nakręcony w Sage. Ranny oficer Straży Marszałkowskiej

– Jako prokurator generalny mam przegląd tej sprawy i mogę powiedzieć, że wnoszenie zarzutów przeciwko przedstawicielom Trustu bez żadnych zarzutów jest poważnym nadużyciem prawa. […]. Nie chodzi o sprawiedliwość i prawo, ale o prześladowania i inwigilację. To metody zaczerpnięte bezpośrednio z reżimu Łukaszenki. To nie do pomyślenia, żeby ktoś miał odwagę wyciągać takie wnioski – ocenił.

Na koniec polityk wypowiedział „słowa solidarności z ojcem reżysera i całą rodziną Radia Marija”. – Wszyscy jesteśmy z wami, bo to, co się dzieje, to nękanie poza głową – podkreślił Geopro.

„Prokuratura pracuje ramię w ramię z ochroną w tym śledztwie”.

Warto pamiętać, że Prokurator Generalny nie jest obecnie biernym obserwatorem całej sprawy. Jak wspomina OnetKancelaria adwokacka, która podlegała Geopro, włączyła się w śledztwo księdza Ridzicka podczas pierwszej rozprawy 9 kwietnia. Następnie śledczy złożyli wniosek o przerwanie procesu. 29 kwietnia złożyli wniosek o dyskwalifikację sędziego. W obu przypadkach nie ma sensu.

– Zrobiła to w sposób niejasny, ogólny i niesamowity. Obrona oskarżonych przyłączyła się do tej uchwały, a my poprosiliśmy sędziego o jej oddalenie, gdyż nie było przesłanek do oddalenia. Następnie ogłoszono przerwę, a obecny sędzia stwierdził, że nie ma ważnych powodów dla wniosku, więc oddalił wniosek. Prokuratura pracuje ręka w rękę ze śledztwem – powiedział w rozmowie z Onetem adwokat Strażnicy i autor aktu oskarżenia Adam Kuziaski.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top