Czy Ron McLean rzucił antygejowski żart podczas Leafs-Habs 4?

The Canadian Press

Doncic i Maws pokonali Clippers 127-121, prowadząc 2-0

Los Angeles (AFP) – Luca Duncic zdobył 39 punktów, Tim Hardaway Jr dodał 28, a Dallas Mavericks po raz kolejny pokonał najlepszą drużynę NBA z trzema punktami w wygranym 127-121 meczu z Los Angeles Clippers we wtorek wieczorem, zdobywając 2 punkty. 0 prowadzenie w rundzie Interwał pierwszej rundy. Kristaps Bursinges dodał 20 punktów, a Maxi Clipper 13. Hardaway uzyskał najlepszy wynik z sześcioma trzema punktami, a Doncic był pięć, podczas gdy Dallas był 18 z 34 z dystansu. Maves zdobył 17 rzutów za trzy punkty, wygrywając pierwszy mecz w sobotę. Clippers prowadził Kawhi Leonard, który strzelił 30 goli na 41 w pierwszej połowie. Paul George zdobył 28 punktów i 12 zbiórek. Trzeci mecz odbył się w piątek w Dallas. Clippers rzucili w Doncic każdym ciałem, próbując spowolnić gracza, który spalił je trzy razy w Grze 1. Ale z drugiej strony All-Star otrzymał dużą pomoc od swojego zespołu wspierającego. Clippers, który miał 41% przewagi w lidze o 3 punkty, poszedł 13 z 33 z daleka. Odzyskali kontakt na czwartym miejscu, kiedy strzelili pięć bramek i zmniejszyli swoją słabość do czterech, ale Josh Richardson wykonał cztery kolejne rzuty wolne w ciągu ostatnich 21 sekund, aby zachować zwycięstwo. George był tylko 1 na 7 z dużej odległości. Clippers zdobył 11 rzutów za trzy punkty w pierwszym meczu. Dallas jest 13. na czwartym miejscu pod względem 3 wskaźników według Bursinges. Clippers zmniejszyli jego opóźnienie do 114-109 dwoma rzutami za 3 punkty Marcusa Morrisa, ograniczając się do zalewu George’a. Wkrótce jednak Morris się mylił. Doncic strzelał gole jeden po drugim i przemoczył Bursingesa, a George ścigał go, aby zdobyć 120-111. Leonard zajął czwarte miejsce z 3 punktami, a Terrence Mann strzelił w czterech punktach, ale Hardaway strzelił z dużej odległości. Mavs zdominowali trzecie miejsce, pokonując Clippers 30-19, aby awansować 101-92 na czwartym miejscu. Zrobili pięć rzutów za trzy punkty, przy czym Hardaway uderzył jedną, aby otworzyć kwartał, a Dunsic uderzył jedną, aby ją zakończyć. W międzyczasie Clippers nie trafili w strzały, w tym George nie wykorzystał szeroko otwartego zanurzenia. George i Morris popełnili trzeci błąd. Podobnie jak w grze 1, Mavs wystartowali z przewagą. Szli przed dziewiątą w drodze do pięciu za trzy punkty w pierwszym, kiedy oddali 15 z 24 strzałów. Leonard Clippers prowadził w pierwszej połowie z 30 punktami, najwięcej, jakie zdobył w którejkolwiek po sezonie. Drużyny zremisowały dziewięć razy w drugiej kwarcie, a kosz Rajona Rondo zapewnił Clippersowi prowadzenie 73-71 w pierwszej połowie. TIP-INS Mavericks: Doncic z 31 punktami, 10 zbiórkami i 11 asystami w pierwszym meczu uczynił go pierwszym graczem w historii NBA z trzema hat-trickami w pierwszych siedmiu meczach playoff w swojej karierze. Clippers: Leonard zdobył 18 punktów w pierwszej, która była jego najwięcej w ćwierćfinale po sezonie. … ich 73 punkty zajęły drugie miejsce pod względem liczby zdobytych punktów w pierwszej połowie posezonowego meczu w historii serii. … Kansas City Chiefs, QB, Patrick Mahoms z Teksasu, rozmawiał z Hall of Famer Jerry West w pierwszej połowie. Doncic pobiegł powitać Mahomesa, gdy publiczność go drażniła. PORZINGIS FINAŁ Porzingis został ukarany grzywną w wysokości 50 000 dolarów za naruszenie obowiązującej w lidze zasady COVID-19 zakazującej graczom wstępu do klubów nocnych lub podobnych firm. Powiedziała, że ​​był w klubie w niedzielę, dzień po tym, jak Mavericks wygrali 113-103 w pierwszym meczu. National Basketball Association stwierdziło, że naruszenie Borzings nie stworzyło ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa, a kwarantanna nie była konieczna. Zasada zabrania graczom wchodzenia do nocnych klubów niezależnie od ich statusu szczepień. Trener Rick Carlisle powiedział, że było to obsługiwane wewnętrznie. ___ Więcej z AP NBA: https://apnews.com/NBA i https://twitter.com/AP_Sports Beth Harris, The Associated Press